Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

22047643 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2019

„Lekki bagaż” – spotkanie DKK w Filii nr 11 - relacja

20-11-2019

„Lekki bagaż” – spotkanie DKK w Filii nr 11

Na kolejnym spotkaniu DKK w Filii nr 11 dyskutowano na temat książki Anny Ciepielak „Lekki bagaż”. Jest to książka  o piątce młodych ludzi mieszkających w małym mieście na Śląsku Cieszyńskim, których losy się krzyżują.

Wera jest prezesem fundacji „I kropka”, wspierającej osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, Olkowy – nauczycielem języka polskiego w szkole, a Baśka, jego dziewczyna dziennikarką w miejscowej gazecie.

Weronika, Baśka i Paweł mieszkają na prowincji. Ładnie to określa autorka książki Anna Ciepielak : „Falują sobie razem na powierzchni małego miasteczka jak wiatraczki z odpustu – ale takie, które mogą nieźle zadrapać skórę”. Drugoplanowymi bohaterami lektury jest Dagmara – młodziutka barmanka, zapalona kucharka amatorka, zakochana w programie Magdy Gessler, oraz Darek, chłopak, któremu mimo trudnego początku systematycznie udaje się wychodzić na prostą, dzięki pomocy  społecznej. Czytana lektura nie była zbyt porywająca, a czytając ją czekało się, że może  wreszcie będzie się coś działo. Członkowie DKK  stwierdzili, że to książka o wszystkim i o niczym.

Elżbieta Kotowicz

-------------------------------------------------------------------