17919025 razy

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

Spotkanie autorskie z Natalią Sońską w Filii nr 11 - relacja

18-11-2019

Spotkanie autorskie z Natalią Sońską w Filii nr 11

W  listopadowy  wieczór, Filia nr 11 gościła wyjątkową osobę. Była nią Pani Natalia Sońska, młoda autorka, ale mająca spory dorobek literacki, którego niejeden by pozazdrościł. Spotkanie odbywało się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Po powitaniu miłego gościa i wszystkich zebranych, kierowniczka biblioteki przedstawiła krótko Panią Natalię i zaprezentowała tytuły napisanych przez nią książek. Natalia Sońska jest autorką ciepłych i pełnych emocji książek nie tylko o miłości, choć o niej pisze najczęściej. Pisanie jest dla niej pasją i przyjemnością, pokazuje w swoich powieściach marzenia, choć na co dzień jest realistką. Uwielbia gotować i  piec ciasta. Jest pisarką regionalną, związana z Łańcutem i Rzeszowem, absolwentką LO w Łańcucie oraz studiów  prawniczych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Spotkanie odbywało się w formie dialogu. Pani Sońska opowiadała o swoich książkach i skąd czerpie na nie pomysły. Mówiła o początkach swojej twórczości, snuła plany na przyszłość, a także odpowiadała na wiele pytań uczestników spotkania.

Na zakończenie spotkania Pani Sońska złożyła pamiątkowy podpis na plakacie wykonanym specjalnie na tę okazję i podpisywała swoje książki. Zainteresowanie spotkaniem autorskim było duże, o czym może świadczyć fakt obecności czytelników nawet z okolic Jarosławia.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Składam wielkie podziękowania Pani Natalii Sońskiej, jak również wszystkim uczestnikom spotkania.

Elżbieta Kotowicz

----------------------------------------------------------------------