Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2018

Wycieczka do EKOSKOP-u – relacja z Filii nr 10

09-02-2018

Wycieczka do EKOSKOP-u – relacja z Filii nr 10

Jak ważna jest świadomość ochrony środowiska, mogli przekonać się uczestnicy fantastycznych zajęć edukacyjnych poświęconych zanieczyszczeniu powietrza.

8 lutego 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia EKOSKOP, grupa dzieci spędzających ferie zimowe w Filii nr 10 mogła uczestniczyć w ekologicznej prelekcji połączonej z mini warsztatami.

Katarzyna Ruszała, prezes Stowarzyszenia, przygotowała ciekawe spotkanie w oparciu o prezentację multimedialną, przekazując obszerną informację i liczne ciekawostki na temat zagrożeń zdrowia i życia  wynikających ze smogu.

Dzieci uczestniczyły w „burzy mózgów” próbując określić co to jest smog, jakie czynniki i nieprawidłowości powodują zanieczyszczenie środowiska, jak można świadomie zapobiegać i troszczyć się o czystość powietrza i otoczenia.

W części praktycznej dzieci wykonały doświadczenie na pomiar czystości powietrza, wykonując mini filtr powietrza, sprawdzając, porównując i oceniając  końcowy efekt  badania.

Atrakcją, która  zachwyciła, a zarazem zakończyła naszą ekologiczną wycieczkę, było obejrzenie zwierząt pomieszkujących w EKOSKOP-ie, które są podopiecznymi ekologa, Macieja Kunysza: węża, pająka i skorpiona.

Po raz kolejny dziękujemy Katarzynie Ruszale i Maciejowi Kunyszowi za mile spędzony czas podczas zabawy i edukacji w siedzibie EKOSKOP-u.

Maria Jamróg

----------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.