Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2018

Gwiazdaka z Koziołkiem Matołkiem - zajęcia edukacyjno-zabawowe z cyklu "Klub Koziołka Matołka" - relacja

03-01-2019

Gwiazdaka z Koziołkiem Matołkiem - zajęcia edukacyjno-zabawowe
z cyklu "Klub Koziołka Matołka"

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie, najpiękniejsze Święta w roku, zaprzyjaźnione z biblioteką grupy pięciolatków w ramach stałego cyklu zajęć ”Klub Koziołka Matołka” wzięły udział w spotkaniu pt: ”Gwiazdka z Koziołkiem Matołkiem”.

W ten niezwykły czas dzieci z dużą uwagą słuchały opowieści o nadchodzącym Bożym Narodzeniu, z zaangażowaniem dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i uwagami związanymi z omawianym tematem.

Koziołek Matołek przyjaciel przedszkolaków zaprosił ich w niecodzienną podróż w poszukiwaniu bardzo ważnego znaku świąt Bożego Narodzenia - Gwiazdy Betlejemskiej.

Pięciolatki uczestnicząc w wyprawie z dużym zainteresowaniem poznawały wędrujące po niebie ciała niebieskie dobierając do nich odpowiednie nazwy: księżyc, słońce, gwiazdy, planety.

Bardzo szybko udało się dzieciom odnaleźć gwiazdę - kometę o dwóch warkoczach złożonych z lodu i kosmicznego pyłu, która odegrała szczególną rolę w historii Bożonarodzeniowej.

Nasze spotkanie zakończyło się malowaniem gwiazdy betlejemskiej, śpiewaniem kolęd.

Marta Tereszkiewicz

--------------------------------------------------------------------