Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2018

„Czarodziejski dotyk świąt” - warsztaty literacko-plastyczne

17-12-2018

„Czarodziejski dotyk świąt” - warsztaty literacko-plastyczne

Czas niezwykłych, magicznych świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Wokół nas unosi się już zapach choinki, wigilijnych potraw, a z oddali słychać dźwięk sanek św. Mikołaja…

Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych jest to radosna i przyjemna pora, do przygotowania dekoracji świątecznych oraz symbolicznych upominków własnoręcznie wykonanych.

Filia nr 10 wraz z Pracownią Rzemiosł Różnych postanowiła wykorzystać ten czas na zorganizowanie rodzinnego spotkania w WiMBP w Rzeszowie.

Z tej to okazji w sobotę 15 grudnia 2018 r. zostały przeprowadzone  rodzinne warsztaty literacko-plastyczne ph. „Czarodziejski dotyk świąt”.

Uczestników spotkania powitała wicedyrektor WiMBP w Rzeszowie Pani Monika Ohar-Pawiak.

W świąteczny nastrój wprowadził nas szczególny gość - Pani Agnieszka Przywara, autorka refleksyjnych wierszy dla dorosłych „Jak ziarnko gorczycy” oraz opowiadań o aniołach „Anielskie sprawki”. Uczestnicy warsztatów wysłuchali pięknie przeczytanych anielskich opowieści, uczestniczyli również w przygotowanych na tę okazję zagadkach. Każdy z uczestników otrzymał przygotowaną przez pisarkę sentencję: „Każdy może być aniołem i nie musi mieszkać w Niebie, bo wystarczy kiedy dojrzy tych, co obok są w potrzebie”.

W drugiej części warsztatów wykonywaliśmy różnorodne ozdoby świąteczne. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie, z dużą cierpliwością i starannością wycinali, oklejali i ozdabiali papierowe mikołaje, bańki, choinki oraz szyszkowego reniferka Rudolfa. Do kolorowej, błyszczącej dekoracji zostały wykorzystane cekiny, koraliki, papiery fluoroscencyjne, ozdoby brokatowe oczka, noski i rączki. Całości pracy towarzyszyły kolędy, które umilały czas twórczej zabawy.

Miłą niespodzianką były odwiedziny Mikołaja i Reniferka z wielkim pudełkiem słodyczy.

Przedświąteczne spotkanie w bibliotece zakończyliśmy rozdaniem dzieciom dyplomów, aniołkowych zakładek i słodkiego poczęstunku.

Wszystkie pięknie wykonane, wyjątkowe ozdoby zostaną przekazane podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego. Będzie to dar serca na święta, Dzieci-Dzieciom.

Miła atmosfera, ciekawe opowiadania, różnorodność technik dekoracyjnych, przyświecający nam cel, z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników zajęć.

Dziękujemy Pani Agnieszce Przywarze za wprowadzenie podczas warsztatów, świątecznego, anielskiego nastroju, a wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz wyjątkowe zaangażowanie przy tworzeniu dekoracji świątecznych.

Maria Jamróg

--------------------------------------------------------------------