Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2018

Patriotyczne wędrówki po Polsce z Koziołkiem Matołkiem – relacja z Filii nr 10

06-12-2018

Patriotyczne wędrówki po Polsce z Koziołkiem Matołkiem – relacja z Filii nr 10

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska ponownie znalazła się na mapie świata.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, grupy przedszkolaków biorących udział  w comiesięcznych zajęciach w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie, zostały zaproszone do udziału w niezwykłej lekcji patriotyzmu.

Z sympatycznym Koziołkiem Matołkiem dzieci zdobywały wiedzę o godle, hymnie i barwach narodowych ojczyzny. Odbyły podróż przez polskie krainy od Tatr, aż do morza, poznając przy tym najważniejsze miasta Polski. Pięciolatki z zapałem uczestniczyły we wszystkich pracach i zabawach związanych z obchodzonym świętem.

Wiersz W. Bełzym pt. „Kto ty jesteś” dzieci wykonały z podziałem na role. Przyjmując właściwą postawę „na baczność” odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Pięknie malowały okolicznościową kolorowankę. Z uwagą słuchały też informacji dotyczących postaci Józefa Piłsudskiego i Józefa Wybickiego rozpoznając ich na ilustracjach.

Dzieci z grupy pani Doroty i Alicji z wielkim przejęciem zaprezentowały przygotowaną przez siebie inscenizację, recytując patriotyczne wiersze i śpiewając piosenki.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie zapadnie w pamięci najmłodszych czytelników i zachęci do rozwijania i pogłębiania zainteresowań przeszłością.

Marta Tereszkiewicz

------------------------------------------------------------------------------------------