Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2018

Spełniamy marzenia dziewczynki z zapałkami w Akademii Bajki – relacja z Filii nr 10

04-12-2018

Spełniamy marzenia dziewczynki
z zapałkami w Akademii Bajki – relacja z Filii nr 10

1 grudnia 2018 r. Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała kolejne bajkowe warsztaty w Akademii Bajki.

Przedświąteczne rodzinne spotkanie dotyczyło smutnej, wzruszającej baśni H.Ch Andersena „Dziewczynki z zapałkami”.

W nastrój baśni wprowadziła nas prowadząca spotkanie Maria Gulak, która stwierdziła, że są na świecie dzieci, które mają różne marzenia, nie proszą o zabawki tylko o coś zupełnie innego…

A o co? Dowiecie się z baśni o historii pewnej dziewczynki z zapałkami, jej marzeniach i uczuciach, które przeżywała.

Zaciekawione dzieci po wysłuchaniu baśni mogły osobiście porozmawiać z dziewczynką odgrywającą rolę, zmarzniętej tytułowej bohaterki, rozwiązywać zagadki oraz krążyć wokół niej, symbolizując ludzi nieczułych na los dziecka.

W drugiej części spotkania, dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach plastycznych pomagając spełnić marzenia dziewczynki.

W efekcie powstały barwne, pięknie ozdobione choinki, domy zbudowane z zapałek. Nie mogło zabraknąć portretu ukochanej babci oraz stołu wigilijnego, na którym znajdowały się pachnące świętami pierniczki.

Uczestnicy warsztatów zrobili wszystko, aby uratować dziewczynkę, odwrócić jej los i spełnić wszystkie marzenia.

W Akademii Bajki poznaliśmy kolejną baśń, która mimo upływu czasu, z niesłabnącą siłą wzrusza, wpływa na wyobraźnię, ma głęboki sens i przesłanie - w każdych czasach są ludzie, a wśród nich dzieci, które oczekują na pomoc. Pamiętajmy więc o tym, bo naprawdę warto!

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy 5 stycznia 2019 r. na kolejne spotkanie z baśnią H.Ch. Andersena ”Królowa Śniegu” pod hasłem ”Rozgrzewamy serce Kaja”.

Maria Jamróg

---------------------------------------------------------------------------------