Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2018

Klub Małego Ekologa – Jeż swój zwierz – relacja z Filii nr 10

29-11-2018

Klub Małego Ekologa – Jeż swój zwierz – relacja z Filii nr 10

Dzień Jeża to jedno z nietypowych świąt w kalendarzu. Dlaczego świętujemy z okazji istnienia tego małego kolczastego zwierzęcia? To proste: jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą, a wtedy pozostaną w naszej pamięci jedynie jako rysunki z książek i filmów dla dzieci. Dlatego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych małych ssakach, w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie zorganizowane zostało spotkanie z Katarzyną Ruszałą, prezes Stowarzyszenia Ekoskop, w ramach Klubu Małego Ekologa. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy drugiej pod opieką wychowawcy Elżbiety Bały.

Święto miłośników kłujących ssaków jest doskonałą okazją do rozmowy na temat środowiska naturalnego i roli zwierząt chronionych w przyrodzie. Dzieci uzyskały wiele informacji na temat życia jeży, m. in. gdzie mieszkają, czym się żywią, jak opiekują się młodymi, dlaczego zapadają w sen zimowy, oraz najważniejsze: dlaczego są pod ochroną i jak pomóc im przetrwać w zurbanizowanym otoczeniu człowieka.

Urozmaiceniem zajęć były zadania i quizy tematycznie związane z prelekcją. Dużą pomocą w przyswajaniu wiedzy przez uczniów stała się prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Katarzynę.

Jolanta Jędryka

------------------------------------------------------------------