Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528168 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2018

Biblioteczna majówka ze Snipem i Kociem - urodzinowe hece i psoty w Filii nr 10 - relacja

11-05-2018

Biblioteczna majówka ze Snipem i Kociem
- urodzinowe hece i psoty w Filii nr 10

 


10 maja 2018 r. na placu zabaw przy ulicy Podchorążych 1 w Rzeszowie odbyło się przyjęcie urodzinowe bajkowych kotów Snipa i Kocia, pod tytułem „Biblioteczna majówka ze Snipem i Kociem -  urodzinowe hece i psoty”.

 

Biblioteczna akcja plenerowa ze zwierzęcymi jubilatami została zorganizowana przez Filię nr 10 WiMBP w Rzeszowie i była częścią Tygodnia Bibliotek.

 

Przyjęcie składało się ze spotkania z regionalną poetką i pisarką Panią Stanisławą Bełch oraz z gier i zabaw prowadzonych przez animatora kultury, Pana Andrzeja Suszka. Aż stu gości życzyło bajkowym kotkom stu lat w każdym z ich dziewięciu żyć.

 

Autorka serii czterech bajek o przygodach naszych milusińskich, nie kryła dumy ze swych dorastających bohaterów. Starszy, mądry Snip i młodszy, uczący się od dojrzałego kolegi Kocio, pielęgnują swą przyjaźń, spełniają marzenia o podróżach oraz dzielą się radością z czytelnikami już od pięciu lat.

 

Dzieci zaproszone na uroczystość - podopieczni Przedszkola nr 15 oraz uczniowie Szkół Podstawowych Nr 2, 13 i 19 miały okazję celebrować wyjątkową rocznicę naśladując solenizantów.

 

Najpierw odpowiedni makijaż. Na buziach młodych gości zostały namalowane kocie noski, wąsy, a nawet szpiczaste uszka.

 

Za zwierzęcą metamorfozę odpowiadała młodzież z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie, która wykazała się dużą kreatywnością,  malując na twarzach dzieci kocie atrybuty. 

 

Autorka, docenionych przez dziecięcą psycholog Panią Justynę Żaczek, „Wesołych historii" (wszystkie książki zostały zilustrowany przez Katarzynę Bełch-Sebastian) chętnie udzieliła dzieciom krótkiego wywiadu zauważając, iż największą inspirację czerpie właśnie od swych najmłodszych czytelników. Zdradziła im nawet tajemnicę: niedługo będą mogły przeczytać najnowszą książkę o „Święcie Niepodległości”. Ale ciii… nie mówcie nikomu… to niespodzianka…

 

Po emocjonującym spotkaniu z pisarką, dzieci zaprezentowały kocią zwinność tańcząc i bawiąc się pod bezchmurnym niebem. Harcom i psotom nie było końca.

 

Imprezę koordynował ubrany w kapelusz pożyczony od Kota w butach, najprawdziwszy Pan Czarny Kot. Wzruszeni Snip i Kocio obecni na zabawie jako honorowi, pluszowi goście z pewnością czuli się jak wśród swoich.

 

Na koniec uroczystego świętowania małe kotki wzięły udział w konkursie Pani Stanisławy pełnym zagadek dotyczących jubilatów.

 

Życzymy kocim przyjaciołom wielu kolejnych urodzin pełnych hec i psot.

 

Serdecznie dziękujemy Stanisławie Bełch, Renacie Skoczylas, młodzieży z ZSS w Rzeszowie, a także nauczycielom i opiekunom dzieci - Renacie Leicht ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Ewie Bednarz ze Szkoły Podstawowej Nr 13, Jolancie Szopie z Przedszkola Nr 15 oraz Krystynie Kwiecień ze Szkoły Podstawowej Nr 19, dzięki którym Snip i Kocio wspaniale przeżywali swą rocznicę z zaproszonymi czytelnikami.

 

Biblioteczna „Majówka ze Snipem i Kociem” odbyła się w ramach projektu „Biblioteka jest OK”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

 

Snip i Kocio także przesyłają swoje pozdrowienia oraz zapraszają do odwiedzenie Strony Babci Stasi pod adresem internetowym www.belchstanislawa.pl, gdzie można poznać wszystkie informacje o ich świecie, dowiadując się również co nowego szykują koci koledzy.

 
Sylwia Wierzbińska

 

------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: