Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18543190 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2016

NAJDŁUŻSZA KSIĄŻKA ŚWIATA w Filii nr 10 – relacja

11-04-2016

Najdłuższa Książka Świata –

Filia nr 10

 
 

W piątkowy poranek, 8 kwietnia 2016 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, na placu zabaw przy ul. Podchorążych 1 w Rzeszowie odbyło się podsumowanie II. edycji „Najdłuższej Książki Świata”. Organizatorem plenerowej akcji było Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod opieką prof. UR dr hab. Alicji Ungeheuer-Gołąb - pomysłodawczyni akcji oraz Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie.

 

W podsumowaniu kampanii  promującej książki i czytanie uczestniczyła Barbara Chmura – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie oraz Sławomir Gołąb – Radny Miasta Rzeszowa.

 

Tegorocznym hasłem towarzyszącym akcji było: „Przeczytaj! Wymyśl! Narysuj!” W wydarzeniu uczestniczyły dzieci w wieku 6-10 lat, które wypełniły wymogi regulaminu.

 

Każda praca plastyczna wykonana w formacie A3 to niepowtarzalna historia, przedstawiająca wyobrażenia dzieci na temat przeczytanego fragmentu literackiego lub książki z autorskim krótkim tekstem.

 

W tym roku barwne strony do Najdłuższej Książki Świata wykonali uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2, 11, 22, Zespołów Szkolno-Przedszkolnych nr 2 i 3, Przedszkola Publicznego nr 15, Zespółu Szkół w Nowej Wsi oraz Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego „Resovia”.

 

Podczas wspólnego łączenia stron książki, dzieci głośno recytowały wiersz Alicji Ungeheuer-Gołąb „Najdłuższa Książka Świata” oraz skandowały hasła związane z czytaniem, biblioteką oraz książką.

 

W II. edycji Najdłuższej Książki Świata dzieci złożyły 100 kartek o łącznej długości 42 m. Obecnie księga liczy 196 stron i ma długość 94 m.

 

Dziękujemy dzieciom za udział w akcji i zachęcamy do obejrzenia kompletnej Najdłuższej Książki Świata, która zawiera dwie wersje – tradycyjną kartkową, złożoną przez dzieci i przechowaną w WiMBP w Rzeszowie oraz wersję elektroniczną zdigitalizowaną, przygotowaną w formie prezentacji multimedialnej na stronie internetowej WiMBP w Rzeszowie.

 

Maria Jamróg

 

Relacje:

https://www.youtube.com/watch?v=TLfAArdNiVE&list=PLith3oeDlIK5n4ocCntsCcjTK82x9L1MW

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/15119/akcja-najdluzsza-ksiazka-swiata-w-rzeszowie
 

 

 ------------------------------------------------------------

 

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


 GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: