Archiwum wydarzeń 2013

SNUJĄ SIĘ BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI.... - spotkanie w Filii nr 10

06-03-2013

Koleżanko i Kolego wskocz do świata bajkowego

SNUJĄ SIĘ BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI… - spotkanie w Filii nr 10

Kto mieszkał w domu z piernika ? Kogo pokochała Calineczka? W jaki sposób zła królowa próbowała pozbyć się Królewny Śnieżki ? Na te i wiele innych pytań odpowiadali w bibliotece uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie podczas spotkania pt. Snują się baśnie, bajki, bajeczki… w dniu 5. marca 2013 r.

W konkursie ze znajomości najpopularniejszych baśni i bajek, dzieci doskonale  zgadywały tytuły i  bohaterów zarówno na podstawie czytanych tekstów, rekwizytów jak  i  barwnych  ilustracji.  O zdobycie pierwszego miejsca rywalizowały ze sobą drużyny Kota w Butach, Calineczki, Krasnali  i Skrzatów. Niektóre zadania  nie były  łatwe i wymagały konsultacji całego zespołu. Dzieci rzucając kostką wybierały poszczególne konkurencje, a kapitanowie drużyn czuwali nad prawidłowym rozwiązywaniem zagadek i przebiegiem gry.

W trakcie spotkania dzieci miały możliwość  rozwijania umiejętności współdziałania w grupie, uważnego słuchania i skupienia, a co  najważniejsze wykazania się wiedzą ze znajomości  baśni i bajek  podczas dobrej zabawy.

Maria Jamróg