Archiwum wydarzeń 2013

"KAŻDY DOBRZE WIE, ŻE w BIBLIOTECE NIE MOŻNA NUDZIĆ SIĘ" - Filia nr 10

22-02-2013

„Każdy dobrze wie, że w bibliotece nie można nudzić się”.

Ferie zimowe w Filii Nr 10 – podsumowanie

Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece  Filii nr 10, odbywały się pod hasłem „Z bałwankiem Luckiem wkoło jest wesoło”. Dla dzieci i młodzieży spędzających czas wolny od nauki  w bibliotece, zorganizowaliśmy różnorodne formy pracy kulturalno-oświatowej : zajęcia animacyjno-czytelnicze i  manualne, konkursy literackie, plastyczne, quizy, gry i zabawy.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy spotkaniem integracyjnym pod tytułem „Bałwanek Lucek i przyjaciele”, podczas których dzieci wykonały z niebieskich baloników wesołe bałwanki. Rywalizując o tytuł „Omnibusa” uczestniczyły w zmaganiach z wiedzy o przyrodzie pokonując kolejne konkurencje. Biblioteczne Walentynki były okazją do wykonania oryginalnych kartek, walentynkowych serduszek,  życzeń z pięknymi dedykacjami. Podczas konkursu na najlepiej przeczytany tekst literacki dużo radości uczestnikom sprawiło interpretowanie tekstów, „łamańców językowych” dowcipnych i zabawnych. W konkursie plastycznym „Pozdrowienia z ferii” dzieci mogły się wykazać talentem plastycznym i pomysłowością przy wykonaniu nietypowych i niepowtarzalnych  kartek-pocztówek. Uczestnicząc w zabawach, zgaduj-zgadulach, quizach, rozwiązując kalambury w zajęciach „Zima w przysłowiach” bawiąc  się doskonale, odgadywały hasła i rozwiązywały aforyzmy.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece podczas  ferii zimowych upłynął aktywnie, pożytecznie i przyjemnie w atmosferze dobrej zabawy.

Maria Jamróg

_____________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.