Archiwum wydarzeń 2013

16-12-2013

Święty Mikołaj przyjacielem Wróbelka Elemelka

relacja z Filii nr 10

Na początku grudnia 2013 r. do naszej biblioteki przywędrował św. Mikołaj na spotkanie  ze swoim przyjacielem Wróbelkiem Elemelkiem i grzecznymi pięciolatkami.  Podczas spotkania pt. ”Ptaszek z torby wypuszczony, śle życzenia w różne strony” dzieci wysłuchały przedświątecznych przygód małego Wróbelka i przygotowały zaproszenia dla  św. Mikołaja. Każdy przedszkolak swój list włożył do koperty i przykleił znaczek prosząc listonosza o szybkie doręczenie do Krainy Mikołaja.

Zbliżający się okres świąt to radosny czas oczekiwania szczególnie dla najmłodszych, a najlepiej rozumie to sam Święty, który szybko pojawił się w bibliotece. Staruszek Mikołaj opowiadał dzieciom o dalekiej i trudnej podróży, o elfach psotnikach, które nie rozsypały białego śniegowego puchu i o niesfornym  reniferze Rudolfie. Wszystkie dzieci chętnie usługiwały Mikołajowi pomagając mu, a staruszek  cierpliwie odpowiadał  na pytania dlaczego wchodzi kominem,  co jest jego przysmakiem i kto mu pomaga w pakowaniu prezentów.  Kończąc miłe spotkanie z dziećmi, Mikołaj rozdał słodycze prosząc  aby były  grzeczne przez cały rok.

Maria Jamróg

______________________________________________________________________________________________________