Archiwum wydarzeń 2013

Z JEŻYKIEM JAŚKIEM NA SPACER - zajęcia animacyjno - czytelnicze w Filii nr 10

16-12-2013

„Z Jeżykiem Jaśkiem na spacer”

zajęcia animacyjno - czytelnicze w Filii nr 10

W październiku, listopadzie i grudniu Filia nr 10 przy ul. Podchorążych 1, przygotowała dla odwiedzających nas przedszkolaków zajęcia czytelnicze pt: „ Z jeżykiem Jaśkiem na spacer”. Zajęcia te odbyły się w ramach cyklu „W Krainie Bajki” i  uczestniczyły w nich dzieci z klas „0” Szkoły Podstawowej Nr 2, 19 oraz Przedszkoli nr 6, 15 i 16 w Rzeszowie.

Okazją do zorganizowania spotkań dla najmłodszych, wraz z wykorzystaniem tekstów literackich o jesieni, a także zajęć animacyjnych, był  Międzynarodowy Dzień Jeża - obchodzony 10 listopada.

Na spotkaniu w Bibliotece  dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia jeży i mogły pochwalić się sporą wiedzą o tych pożytecznych zwierzętach, będących w Polsce pod ochroną.

Z uwagą wysłuchały pouczającej historii bohaterskiego Jeżyka, odgadywały zagadki ukryte pod jesiennymi listkami i wspaniale bawiły się w rytmie piosenek o jesieni.

Na koniec spotkań dzieci z wielkim zaangażowaniem pokolorowały portret naszego bibliotecznego Jeżyka Jaśka.

Mamy nadzieję, że zajęcia w naszej Bibliotece uwrażliwią naszych najmłodszych czytelników na otaczającą przyrodę i ukształtują postawy proekologiczne, które zaowocują w przyszłości.

Teresa Lorenc-Topolewicz

_______________________________________________________________________________________________________