Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

PODRÓŻ DO PIĘKNIEJSZEJ STRONY ŚWIATA - spotkanie z Andrzejem Grabowskim w Filii nr 10

12-12-2013

„Podróż do piękniejszej strony świata”
 Spotkanie z Andrzejem Grabowskim w Filii nr 10

 

10. grudnia 2013 r. w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie miało miejsce niezwykłe spotkanie z Andrzejem Grabowskim - poetą, prozaikiem, tłumaczem literatury, animatorem kultury, a przede wszystkim autorem wielu popularnych powieści dla dzieci i młodzieży.

 

Na to szczególne spotkanie, zatytułowane:  „Podróż do piękniejszej strony świata”, zaprosiliśmy dzieci z Przedszkoli nr 6 i 15 w Rzeszowie wraz z wychowawcami.

 

Książki Andrzej Grabowskiego cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród kolejnych pokoleń najmłodszych czytelników nie tylko w Polsce, ale też w najodleglejszych zakątkach świata. Przetłumaczone zostały m. in. na język czeski, ukraiński, angielski i tak egzotyczny dla nas - język wietnamski. Nasz Gość, jak sam przyznał zgromadzonym dzieciom, napisał ponad osiemdziesiąt książek dla najmłodszych, m.in.: „Przygody Skrzata Wiercipiętka”, „Wakacje z Literatem”, „Awantura w pawich piórach”, „Ulubione śmieszne i pocieszne”, „Latająca rodzinka” czy „Opowieści pod choinkę”. Systematycznie tworzy kolejne, a bohaterowie jego opowiadań nieustannie przeżywają interesujące przygody.

 

Andrzej Grabowski nosi również zaszczytny tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu, przyznawanego przez najmłodszych osobie dorosłej, która swoją pracą, sposobem bycia i osobowością przynosi dzieciom najwięcej radości, działa w obronie ich praw, godności, szacunku do zdrowia i życia.

 

Nasz Gość podkreślił, że ścieżki do najpiękniejszej strony świata prowadzą również z Biblioteki. To dzięki książkom dzieci mogą odkrywać nieznane im dotąd, tajemnicze światy i nieustannie przeżywać przygody z książkowymi bohaterami, z którymi łatwo mogą się utożsamiać. To książki poszerzają zasób prawidłowej i pięknej polszczyzny, rozwijają w dzieciach wyobraźnię i spełniają marzenia o podróżach do dalekich krajów.

 

Oczywiście nie obyło się bez pytań skierowanych do Naszego Gościa. Dzieci pytały między innymi o ulubione książeczki z młodych lat, o to jak powstają ilustracje do książek jego autorstwa i czy lubi pisać dla najmłodszych. Na wszystkie pytania autor odpowiadał barwnie i wyczerpująco.

 

Spotkanie autorskie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze, a uśmiech – taki jak ten, który widnieje na słoneczku z Orderu Uśmiechu - ani na chwilę nie znikał z twarzy dzieci.

 

Teresa Lorenc - Topolewicz

------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: