Archiwum wydarzeń 2013

MAŁE PIĘKNE ŚWIATY - spotkanie autorskie z Wojciechem Ulmanem w Filii nr 10

11-12-2013

Małe piękne światy - spotkanie autorskie z Wojciechem Ulmanem w Filii nr 10

6 grudnia 2013 r. w WiMBP Filii nr 10 w Rzeszowie miało miejsce ciekawe spotkanie autorskie z Wojciechem Ulmanem,  regionalnym autorem książek dla dzieci, fotografem i malarzem. W spotkaniu wzięli udział  uczniowie klas pierwszych i trzecich ze Szkół  Podstawowych Nr 13  i  Nr 19  oraz dzieci z grup  zerowych Przedszkoli  Nr 15 i 16 w Rzeszowie.

Wojciech Ulman jest autorem takich książek dla dzieci jak: „Małe piękne światy”, „Bajki  rzeszowskie”, „Moje zwierzaki”, „Ufoludki”, jednak pisanie to nie jedyna pasja naszego gościa. Oprócz tworzenia wierszy,  rymowanek i opowiadań również tworzy oryginalne obrazy i fotografuje wszystko co piękne. Mogliśmy podziwiać  uwiecznione na zdjęciach makro barwne  krajobrazy, kwiaty, ptaki, owady i spadające krople rosy, które stały się inspiracją do pisania melodyjnych, łatwych do zapamiętania wierszy z dużą dozą humoru.  Podczas wizyty w bibliotece nasz gość opowiadał ciekawe historie, czytał fragmenty swojej książki pt. "Ufoludki” i zadawał dzieciom obrazkowe zagadki, a w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi rozdawał barwne fotografie ze swoim autografem.

Miłą niespodzianką  podczas spotkania w bibliotece była nieoczekiwana wizyta św. Mikołaja, który jak przystało na dobrotliwego i hojnego  staruszka  obdarował dzieci słodyczami .

Maria Jamróg

_____________________________________________________________________________________________________________