Archiwum wydarzeń 2013

Obrazek pochodzi ze strony: http://p19.tychy.pl/urodziny-misia/

„Herbatka u Kubusia Puchatka”- Urodziny pluszowego misia
w Filii nr 10

Od ponad stu lat Pluszowy Miś cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród najmłodszych, nie tylko jako zabawka i przytulanka. Miś jest również bohaterem bajek, opowiadań, wierszy i piosenek dla dzieci. Miś to powiernik dziecięcych sekretów, radości i smutków, towarzysz beztroskich zabaw i najwspanialszy, najwierniejszy przyjaciel. Nic więc dziwnego, że doczekał się swojego święta, które na stałe zagościło w kalendarzu i z roku na rok jest coraz huczniej obchodzone.

Na urodziny Pluszowego Misia, które wypadają 25 listopada, przybyły do Filii nr 10 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 wraz z opiekunkami i... swoimi pluszowymi misiami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o historii „misiowego” święta i odgadywały „miodowe” zagadki. Z łatwością rozwiązywały quizy dotyczące bajkowych misiów znanych im z książeczek,  a także bezbłędnie potrafiły wskazać ilustracje pluszowych bohaterów święta.

Wielką atrakcją, na którą czekały wszystkie przedszkolaki i ich misie było wspólne, głośne odśpiewanie „Sto lat” dla wszelkich miśków, misiów i misiaczków obecnych w naszej bibliotece oraz poczęstunek „misiowym” tortem. Po tak krzepiącym posiłku dzieci odtańczyły dla swoich przytulanek radosny taniec, a na koniec zajęć pięknie pokolorowały urodzinowe portrety misiów.

Teresa Lorenc-Topolewicz

______________________________________________________________________________________________________________