Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528715 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2013

Z WIZYTA U ANI NA ZIELONYM WZGÓRZU - Turniej literacki w Filii nr 10

22-11-2013

„Z wizyta u Ani na Zielonym Wzgórzu”
- Turniej literacki w Filii nr 10

 

„Z wizytą u Ani na Zielonym Wzgórzu”, pod takim tytułem odbył się w bibliotece turniej literacki, w którym uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie z nauczycielką panią Jadwigą Fuglewicz. 20 listopada 2013 r. w WiMBP Filii nr 10 w Rzeszowie. Rywalizowali ze sobą uczniowie klasy szóstej, wykazując się wiedzą na temat losów rudowłosej marzycielki Ani, bohaterki powieści L. Montgomery - książki, która od kilku pokoleń bawi i wzrusza zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas zmagań literackich uczestnicy rozwiązywali zdania konkursowe m.in. określając atrybuty charakterystyczne dla danej postaci: Ani Shirley, Diany Barry, Mateusza Cuthberta i Gilberta Blytha, ustalali chronologię wydarzeń oraz przeprowadzali wywiad z wybranym bohaterem lektury. Ostatnim konkursowym zadaniem była próba reklamy książki. Zadaniem poszczególnych zespołów było wykonanie projektu okładki do nowego wydania powieści „Ani z Zielonego Wzgórza” z uwzględnieniem prezentowanego bohatera powieści. Jury, które oceniało pracę w zespołach w każdej konkurencji przyznawało odpowiednią punktację wyłaniając zwycięską drużynę. Młodzież spełniając warunki konkursu doskonale poradziła sobie we wszystkich konkurencjach, tym samym wykazując się dużą wiedzą i znajomością lektury. Za aktywną pracę w drużynach wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy zostali wyróżnieni otrzymując nagrody książkowe.

 

Mamy nadzieję, że udział w turnieju literackim „Z wizytą u Ani na Zielony Wzgórzu” dostarczył wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji.

 

Maria Jamróg

-----------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: