Archiwum wydarzeń 2013

Z WIZYTA U ANI NA ZIELONYM WZGÓRZU - Turniej literacki w Filii nr 10

22-11-2013

„Z wizyta u Ani na Zielonym Wzgórzu”
- Turniej literacki w Filii nr 10

„Z wizytą u Ani na Zielonym Wzgórzu”, pod takim tytułem odbył się w bibliotece turniej literacki, w którym uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie z nauczycielką panią Jadwigą Fuglewicz. 20 listopada 2013 r. w WiMBP Filii nr 10 w Rzeszowie. Rywalizowali ze sobą uczniowie klasy szóstej, wykazując się wiedzą na temat losów rudowłosej marzycielki Ani, bohaterki powieści L. Montgomery - książki, która od kilku pokoleń bawi i wzrusza zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas zmagań literackich uczestnicy rozwiązywali zdania konkursowe m.in. określając atrybuty charakterystyczne dla danej postaci: Ani Shirley, Diany Barry, Mateusza Cuthberta i Gilberta Blytha, ustalali chronologię wydarzeń oraz przeprowadzali wywiad z wybranym bohaterem lektury. Ostatnim konkursowym zadaniem była próba reklamy książki. Zadaniem poszczególnych zespołów było wykonanie projektu okładki do nowego wydania powieści „Ani z Zielonego Wzgórza” z uwzględnieniem prezentowanego bohatera powieści. Jury, które oceniało pracę w zespołach w każdej konkurencji przyznawało odpowiednią punktację wyłaniając zwycięską drużynę. Młodzież spełniając warunki konkursu doskonale poradziła sobie we wszystkich konkurencjach, tym samym wykazując się dużą wiedzą i znajomością lektury. Za aktywną pracę w drużynach wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy zostali wyróżnieni otrzymując nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że udział w turnieju literackim „Z wizytą u Ani na Zielony Wzgórzu” dostarczył wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji.

Maria Jamróg

-----------------------------------------------------------------------------