Archiwum wydarzeń 2013

14-11-2013

„Kocie psoty” - spotkanie autorskie
ze Stanisławą Bełch w Filii nr 10

Drugie spotkanie autorskie z lokalną pisarką książek dla dzieci, panią Stanisławą Bełch odbyło się w bibliotece w dniu 13.listopada 2013 r. Uczestnikami miłego spotkania byli uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie wraz z wychowawcą panią Urszulą Granat. Czy dorosły kot Snip nauczy swojego małego przyjaciela zasad? na to i inne pytania odpowiadały dzieci podczas spotkania pt. ”Kocie psoty”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały zabawnych i pouczających opowiadań z książki pt. ”Snip i Kocio”, poznając bohaterów i przygody małego niesfornego Kocia i poważnego kota Snipa. Również w trakcie spotkania powstała piękna kocia galeria. Uczniowie z otrzymanych szablonów kotów wykonali tytułowych bohaterów ciekawych opowiadań.

Pani Stanisława dziękując drugoklasistom za aktywne i twórcze warsztaty, rozdała ilustracje zapraszając dzieci do tworzenia własnych historii . Miłą niespodzianką dla naszej biblioteki były podarowane przez autorkę interesujących książeczek, sympatyczne  kocie przytulanki - Kocia i Snipa.

Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie serdecznie dziękuje pani Stanisławie Bełch za przeprowadzenie kreatywnych zajęć.

Maria Jamróg

-------------------------------------------------------------