Archiwum wydarzeń 2013

Spotkanie z KRASNALEM JĘDRUSIEM

19-02-2013

Spotkanie z Krasnalem Jędrusiem w Filii nr 10

W dniach 08,10,16,17 stycznia i 01.lutego 2013 r. , gościliśmy w bibliotece przy ul. Podchorążych 1 dzieci z grup zerowych  z Przedszkola Nr 15 i 16 oraz ze Szkół Podstawowych: 2,13,19  wraz  z opiekunami, na pierwszym spotkaniu w tym roku.

Dzieci przywitał Krasnal Jędruś, który zaprosił je do wspólnego poznania naszej placówki i do wesołej zabawy. Radosny krasnal opowiedział przedszkolakom o zasadach korzystania z biblioteki, przeczytał prośby książek, które chcą być przez dzieci pożyczane, ale też szanowane, tak aby służyły  czytelnikom przez wiele lat. Wielką radością dla nas bibliotekarzy był fakt, że znaczna liczba dzieci, przybyłych do nas z przedszkoli korzysta z usług naszej biblioteki, odwiedzając nas ze starszym rodzeństwem, rodzicami bądź dziadkami. Nasi goście z dużą uwagą wysłuchali historii znanego żółwika Franklina, jego przyjaciół i pożyczonej z biblioteki książki. Następnie dzieci ochoczo zabrały się do wyznaczonego im zadania. Na pamiątkę pierwszego pobytu w bibliotece odcisnęły swój „ślad”, odrysowując na arkuszu papieru i pięknie kolorując swoje rączki.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły po raz pierwszy pożyczyć sobie książeczki za pomocą swojej własnej karty czytelnika, co wzbudziło wiele radości wśród małych czytelników.

_____________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.