Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18527940 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2013

W EKOLANDII - spotkanie z Katarzyną Ruszałą w Filii nr 10

29-10-2013

„W Ekolandii” - spotkanie z Katarzyną Ruszałą
w Filii nr 10

 

24 października 2013 r. nasza biblioteka już po raz trzeci gościła Panią Katarzynę Ruszałę - prezesa rzeszowskiego stowarzyszenia „EKOSKOP”, promującego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych ekologiczny tryb życia. Stowarzyszenie działa już prężnie siedem lat, obejmując swoim zasięgiem nie tylko Rzeszów ale i całe Podkarpacie. Poprzez propagowanie atrakcyjnych, proekologicznych akcji t.j.: „Zamień odpady na kulturalne wypady”, „Jeżowóz”, „Sprzątanie Świata”, czy projekt „EkoNauci”, członkowie stowarzyszenia uczą najmłodszych mieszkańców naszego województwa w szkołach i przedszkolach, jak należy dbać o przyrodę, aby ciągle zachwycała swoim pięknem.

 

Na pierwsze z cyklu spotkanie zatytułowane: „W Ekolandii” zaprosiliśmy uczniów klasy Ic Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Rzeszowie wraz z wychowawcą Panią Elżbietą Niemiec.

 

Ciepła, słoneczna aura sprzyja przechadzkom i odkrywaniu jesiennych skarbów. Toteż i nasi goście „wybrali się na jesienny spacer” i za pomocą atlasu przyrody poznawali różnorakie gatunki drzew iglastych występujących na terenie naszego województwa. Po dokładnej charakterystyce wybranych gatunków uczniowie ochoczo przystąpili do samodzielnego oznaczania i opisywania przygotowanych dla nich fragmentów roślin.

 

Była to dla nich ciekawa i pouczająca lekcja z której pierwszaki wyszły wzbogacone w wiedzę, że każdy człowiek stanowiąc cząstkę przyrody, czerpie z niej jednocześnie wiele korzyści, które pozwalają mu na prawidłowe funkcjonowanie i rozwój.

 

oprac. Teresa Lorenc-Topolewicz

 

--------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: