Archiwum wydarzeń 2013

MĄDRA SOWA HONORATA ZAPRASZA – relacja z Filii nr 10

18-10-2013

MĄDRA SOWA HONORATA ZAPRASZA  – relacja z Filii nr 10

W miesiącu październiku 2013 r. w bibliotece odbyły się pierwsze spotkania z dziećmi z oddziałów „O”. Uczestnikami lekcji bibliotecznych byli uczniowie Szkół Podstawowych Nr 2, 13 i 19 oraz Przedszkoli Nr  15 i 16 w Rzeszowie. W ramach cyklicznych spotkań pt.”W Krainie Bajki”, dzieci będą poznawać  literaturę i jej autorów. Podczas przysposobienia bibliotecznego  poznają najpopularniejsze baśnie, bajki  oraz wiersze  Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłowi innych autorów tworzących literaturę dla dzieci. Będąc pierwszy raz w naszej placówce, dzieci zapoznały się  z biblioteką i ułożeniem  książeczek na półkach. Do zapoznania z zasadami korzystania z wypożyczalni  i właściwego zachowania się w bibliotece zaprosiła Mądra Sowa Honorata, która w tym roku jest opiekunką  nowych  czytelników  biblioteki. Dzieci dowiedziały się o co proszą książki i jakie mają życzenia. Mali czytelnicy z ochotą wypowiadali się jak należy postępować,  aby każda książka była czysta i ładna , a jej „życie” szczęśliwe i długie. Słuchając uważnie  opowiadania, dzieci poznały żółwika Franklina  i jego przygodę z książką. Podróż po krainie bajek  zakończyły kolorując  obrazek sympatycznej Sowy Honoraty. Na pamiątkę pierwszego spotkania w bibliotece dzieci  otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Maria Jamróg

_____________________________________________________________________________________________________________