Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18871013 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2013

Spotkanie autorskie z LUDWIKĄ WŁODEK - Dyskusyjny Klub Książki - Filia nr 10

21-05-2013


Ludwika Włodek gościem Dyskusyjnego Klubu Książki
w Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1 w Rzeszowie.

 

        Niecodzienny przebieg miało spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zorganizowane 16 maja 2013 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie - Filii nr 10. Gościem spotkania była pani dr Ludwika Włodek – prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza, dziennikarka, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

 
Z ciekawością czekaliśmy na to spotkanie, gdyż naszego gościa wcześniej poznaliśmy jako autorkę książki pt. „Pra. Opowieść o rodzinie Iwaszkiewiczów”, napisanej szczerze, ale z taktem i humorem.

Stąd i nasze oczekiwania – jaką osobą prywatnie jest autorka tak świetnie władająca językiem i otwarta w swoich wypowiedziach? I nie zawiedliśmy się! Pani Ludwika Włodek (piękne imię ma z tradycji rodzinnej po swojej babce) okazała się osobą bezpośrednią, lubiącą i umiejącą mówić o sobie i o swojej pracy – trochę typ gawędziarza, uśmiechnięta, pełna energii.

Autorka chętnie odpowiadała na pytania uczestników spotkania, których interesowały wątki historii rodzinnej poznane z książki. Nie unikała też kontrowersyjnych spraw czy osobistych pytań. Poznaliśmy również motywy, które skłoniły ją do spisania opowieści rodzinnych, proces powstawania książki oraz reakcje członków rodziny na jej wydanie. 

Dowiedzieliśmy się także o innych jej pasjach, jakimi są podróże i fascynacja   Wschodem - szczególnie Indiami, które mają odbicie w jej pracy dziennikarskiej jak również naukowej na Uniwersytecie. W jednym z kwietniowych numerów „Wysokich obcasów” - dodatku do Gazety Wyborczej, drukowany był jej artykuł o ukrywanym problemie wykorzystywaniu kobiet podczas  pogromu Ormian w 1915 r.
 

Liczymy, że możliwe będzie kolejne spotkanie z panią dr Ludwiką Włodek, na którym opowie nam i o tych swoich zainteresowaniach, tym bardziej, że właśnie przygotowuje książkę ze swoimi reportażami.


Spotkanie w DKK, które prowadziła kol. Małgorzata Chlebowska, zaszczyciły swoją obecnością Wicedyrektor WiMBP Rzeszowie - Monika Ohar-Pawiak oraz Starościna UTW Danuta Kamieniecka-Przywara.

 

oprac. Ewa Wójcik,
członek DKK

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: