Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18871030 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2013

O książce S.Kopera "ŻYCIE PRYWATNE ELIT DRUGIEJ RZECZYPOSPOLITEJ" - spotkanie DKK w Filii nr 10

23-04-2013

Spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI – Filia nr 10.

O książce S.Kopera „Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej”

 


     Członkowie Klubu Ciekawej Książki na kolejnym spotkaniu w dniu 18 kwietnia 2013 r. dyskutowali o książce Sławomira Kopera "Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej".

 

Przewodnicząca Klubu Małgorzata Chlebowska otwierając spotkanie poinformowała zebranych o dorobku Sławomira Kopera, wymieniając liczne pozycje książkowe autora. Następnie rozwinęła się dyskusja o jego książce „Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej”.

Członkowie Klubu podkreślali swój emocjonalny stosunek do poszczególnych postaci przedstawionych w książce. Najwięcej zwolenników miał Bolesław Wieniawa-Długoszowski, ze względu na swój ułański styl życia i wierność wobec Piłsudskiego.

Jadwiga Żybura opowiedziała przy okazji o swoim ojcu – oficerze z Sanoka, który odznaczał się także ułańską fantazją, oraz pokazała fotografię dziadka – posła Sejm, a centralna postać to Stanisław Wojciechowski prezydent RP w latach 1922-1926.

Dalsze rozważania skupiły się wokół pytania zadanego przez Joannę Koszelę : czy ówczesne elity władzy różniły się od obecnie rządzących?

Przytaczano różne argumenty stwierdzając, że władza niebezpiecznie wpływa na ludzi. Dyskutowaliśmy też o niełatwej roli żon polityków i ich wpływie, pozytywnym lub nie,  na męża. Atmosfera  spotkania klubowego była swobodna i przyjacielska, połączona z posilaniem się kawą, a stół przybrany był wiosennymi tulipanami. Helenka Prach opowiedziała jak w Chicago uczyła polskie dzieci piosenek legionowych, wobec czego uczestnicy także odśpiewali pieśń o Piłsudskim, kończąc tym sympatycznym akcentem spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

                                                                             
Uczestnik DKK Anna Staruch

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: