Archiwum wydarzeń 2013

W BIBLIOTECZNYM ULU - zajęcia dla najmłodszych w Filii nr 10

03-04-2013

Dziś są książki imieniny
pójdę do niej w odwiedziny
i zakładkę z barwną wstążką
w podarunku dam ci książko!

”W bibliotecznym ulu”- zajęcia dla najmłodszych czytelników z okazji
Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Filii nr 10

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci był okazją do zorganizowania zajęć z najmłodszymi czytelnikami pt. „W bibliotecznym ulu”.

Na spotkanie w dniu 2 kwietnia 2013 r. przybyły najmłodsze dzieci z Przedszkola Nr 15 w Rzeszowie. Większość z maluszków po raz pierwszy miała okazję przebywać w takim miejscu jak biblioteka. Trzylatki zostały zaproszone do bibliotecznego ula, w którym jak się okazało jest  bardzo dużo ciekawych i kolorowych  bajek,  które dzieci  oglądały z dużym zainteresowaniem. Do wspólnej zabawy dzieci zostały zaproszone przez rezolutną pszczółkę, która zachęcała do poznania bajkowego świata i jego bohaterów słowami wiersza : Idą, idą bajki w świat, w czarodziejskiej szacie, przyjrzyjcie się dobrze - może je poznacie?, a podczas czytania bajki uważnie słuchały przygód pszczółki Mai i jej przyjaciół. Jak przystało na mieszkańców ula, pracowite pszczółki ułożyły plaster miodu, a kończąc spotkanie zaśpiewały wesołą piosenkę.

Zapraszając najmłodsze dzieci do biblioteki z okazji Święta Książek chcieliśmy szczególnie zachęcić w tym dniu do oglądania, czytania a tym samym do częstego kontaktu z książkami i literaturą w dniu ich święta.

Maria Jamróg

__________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.