Archiwum wydarzeń 2013

ĆWICZ dla ZDROWIA i URODY - spotkanie z fizjoterapeutą MAŁGORZATĄ DYKMAN - Filia nr 10

02-04-2013

„Ćwicz dla zdrowia i urody”
- spotkanie z panią Małgorzatą Dykman w Filii nr 10

Kolejne spotkanie z cyklu „Dodaj życia do lat” zorganizowane zostało w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie w dniu 27 marca 2013 roku.

Gościem biblioteki  była  Pani Małgorzata  Dykman  - fizjoterapeutka, która przygotowała wykład pt.”Ćwicz dla zdrowia i urody”. W interesujący sposób przedstawiła uczestnikom spotkania zagadnienia związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia udzielając  porad jak dbać o zdrowie, jak prawidłowo się odżywiać  i prowadzić aktywny tryb życia. Zachęcając do utrzymywania wszechstronnej sprawności fizycznej, która pozwala na wzmocnienie organizmu i zachowanie właściwego samopoczucia wyjaśniła  jakie znaczenie mają systematyczne ćwiczenia. Pani Małgosia udzielała również praktycznych wskazówek jak odpowiednio dobrać formę aktywności ruchowej do swoich oczekiwań. W zajmujący sposób omówiła metody odżywiania, zwracając uwagę na prawidłowe wykorzystanie produktów spożywczych oraz  czytanie etykiet w celu wyeliminowania chemicznie przetworzonej żywności. Podkreśliła, że świadome spożywanie pokarmów, słuchanie własnej intuicji otwartej na potrzeby własnego ciała, holistyczne podejście do diety oraz wykluczenie szkodliwych nawyków żywieniowych pozwala w pełni być zdrowym i sprawnym, a tym samym korzystać z  uroków życia w każdym wieku. Z dużą uwagą i zainteresowaniem panie wysłuchały licznych wskazówek i porad, a dyskusja i zadawane pytania wykroczyły poza ramy spotkania.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a za obszerny i wyczerpujący wykład nasz gość otrzymał w podziękowaniu zasłużone brawa.

Maria Jamróg