Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

ĆWICZ dla ZDROWIA i URODY - spotkanie z fizjoterapeutą MAŁGORZATĄ DYKMAN - Filia nr 10

02-04-2013

„Ćwicz dla zdrowia i urody”
- spotkanie z panią Małgorzatą Dykman w Filii nr 10

 

          Kolejne spotkanie z cyklu „Dodaj życia do lat” zorganizowane zostało w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie w dniu 27 marca 2013 roku.

Gościem biblioteki  była  Pani Małgorzata  Dykman  - fizjoterapeutka, która przygotowała wykład pt.”Ćwicz dla zdrowia i urody”. W interesujący sposób przedstawiła uczestnikom spotkania zagadnienia związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia udzielając  porad jak dbać o zdrowie, jak prawidłowo się odżywiać  i prowadzić aktywny tryb życia. Zachęcając do utrzymywania wszechstronnej sprawności fizycznej, która pozwala na wzmocnienie organizmu i zachowanie właściwego samopoczucia wyjaśniła  jakie znaczenie mają systematyczne ćwiczenia. Pani Małgosia udzielała również praktycznych wskazówek jak odpowiednio dobrać formę aktywności ruchowej do swoich oczekiwań. W zajmujący sposób omówiła metody odżywiania, zwracając uwagę na prawidłowe wykorzystanie produktów spożywczych oraz  czytanie etykiet w celu wyeliminowania chemicznie przetworzonej żywności. Podkreśliła, że świadome spożywanie pokarmów, słuchanie własnej intuicji otwartej na potrzeby własnego ciała, holistyczne podejście do diety oraz wykluczenie szkodliwych nawyków żywieniowych pozwala w pełni być zdrowym i sprawnym, a tym samym korzystać z  uroków życia w każdym wieku. Z dużą uwagą i zainteresowaniem panie wysłuchały licznych wskazówek i porad, a dyskusja i zadawane pytania wykroczyły poza ramy spotkania.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a za obszerny i wyczerpujący wykład nasz gość otrzymał w podziękowaniu zasłużone brawa.

Maria Jamróg

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: