Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18305277 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2013

ABECADŁO Juliana Tuwima w Filii Nr 10

16-01-2013

ABECADŁO Juliana Tuwima w Filii Nr 10

 

Z okazji 100 rocznicy debiutu i w 60 rocznicę śmierci jednego z największych poetów polskich tworzących literaturę dla dzieci,  w dniu 15. stycznia 2013 r. biblioteka zorganizowała spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Rzeszowie.

 

Wraz z opiekunem panią Małgorzatą Halladą drugoklasiści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której motywem przewodnim była postać jednego z największych poetów dla dzieci - Juliana Tuwima. Podczas zajęć dzieci z dużą uwagą wysłuchały faktów i ciekawostek z życia polskiego poety oraz jego najpopularniejszych wierszy dla dzieci: Lokomotywa, Rzepka, Skakanka, Murzynek Bambo, Dyzio Marzyciel, Kotek. Do najbardziej ulubionych jak się okazało należą:”Abecadło”, „Słoń Trąbalski, „Okulary”, Zosia Samosia”, których teksty dzieci głośno recytowały z pamięci. Na podstawie przygotowanych rekwizytów uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem polegającym na zgadywaniu tytułów i bohaterów wierszy J.Tuwima. Podczas wspólnej zabawy, przypominając sobie  alfabet odkrywały jabłuszkowe niespodzianki literkowe, które utworzyły ABECADŁO. Dużo radości  sprawiło rozwiązywanie haseł do krzyżówki z najpopularniejszego wiersza pt. ”LOKOMOTYWA”, a  zgaduj-zgadule, uzupełnianie brakujących literek w tekstach wierszy uatrakcyjniły spotkanie naszym małym czytelnikom.

 

W rozpoczynającym się Roku Tuwima chcieliśmy zainteresować i zachęcić  dzieci do poznania twórczości poety - czarodzieja słowa i klasyka literatury dziecięcej.

 _______________________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: