Archiwum wydarzeń 2013

WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW - Filia nr 10

20-03-2013

WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW - Filia nr 10

W dniu 12 marca 2013 roku po raz pierwszy Filia nr 10 zaprosiła seniorów do udziału  w bezpłatnych warsztatach komputerowych, organizowanych przez WiMBP w Rzeszowie.  Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie, w miesiącu marcu i kwietniu.  Uczestnicy kursu będą mieli możliwość skorzystania ze szkoleń z zakresu obsługi komputera oraz użytkowania Internetu.

Już na pierwszym spotkaniu prowadząca warsztaty, pani Ewa Oleszczuk prezes Stowarzyszenia „OŚĆ” zapoznała uczestników  z najpopularniejszymi  i najprostszymi wyszukiwarkami internetowymi. Wyjaśniła, że strony te są najczęściej wybierane,  dzięki prostocie obsługi i łatwości  dostępu do bardzo dużej ilości informacji. Kursanci mogli poćwiczyć wyszukiwanie  i  otwieranie przykładowych stron www, tłumaczyć  tekst  z języka polskiego na obcy i odwrotnie.

Podczas zajęć, każdy uczestnik traktowany był indywidualnie i mógł uzyskać pomoc w kwestiach, które przysparzały mu najwięcej trudności. Dzięki zdobytej wiedzy  seniorzy będą mogli  sprawniej obsługiwać  komputer  oraz bez ograniczeń  korzystać  z możliwości jaką daje Internet, a tym samym  rozwijać swoje hobby i pasje.

Maria Jamróg