Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

O książce "MARZENIA i TAJEMNICE" D.Wałęsy w DKK - Filia nr10

13-03-2013

O książce Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”
w Dyskusyjnym Klubie Książki w Filii nr 10

 

       Po raz kolejny w Filii nr 10 WiMBP przy ul. Podchorążych 1 w Rzeszowie,  miało miejsce spotkanie osób aktywnie czytających książki - Klubowiczów DKK. W dniu 7 marca 2013 r. dyskutowano w bibliotece  o książce  D.Wałęsy pt.”Marzenia i tajemnice”.


Danuta Wałęsowa "Marzenia i tajemnice".

Wydaniu książki Danuty Wałęsowej towarzyszyły wywiady i komentarze prasowe. Wielu obawiało się, iż książka zaszkodzi wizerunkowi Lecha Wałęsy. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nic takiego się nie stało, pani Wałęsowa jak zawsze stała, taki i w książce stoi przy mężu.


Dobrze jednak jest przeczytać tę książkę bez tego szumu medialnego i popatrzyć na autorkę, a zarazem bohaterkę, nie tylko jako żonę znanego polityka, ale jako kobietę, przed którą życie postawiło wiele wyzwań. I ona świetnie sobie z nimi radzi. Wielki szacunek dla Danuty Wałęsowej za jej mądrość życiową, kulturę osobistą, inteligencję, intuicję i takt. Opowiada o swoim życiu prostym językiem, odważnie formułując sądy i opinie - duża zasługa redaktora książki, który pozostając w cieniu, zostawia autorski styl narracji. Książkę przez to dobrze się czyta, gdyż odbieramy autentyczność wypowiedzi. A jest to zarazem książka bardzo osobista, wyznanie kobiety, która jest bardzo samotna, której brakuje czułości, dobrego słowa, empatycznego zrozumienia. Dopóki dom był pełen dzieci i obowiązków, nie miała czasu na refleksje, zadaniowo podchodziła do życia. Teraz, gdy ma czas i pełną świadomość siebie samej, chce zawalczyć o siebie, poczuć się na nowo szczęśliwą. Ma w sobie kapitał doświadczenia życiowego, stąd i ta książka, którym się dzieli z nami. Mając taką możliwość – skorzystajmy z tego i przeczytajmy książkę Danuty Wałęsowej, bo warto.

Ewa Wójcik,
uczestniczka spotkania DKK

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: