Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22478921 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2012

POD SKRZYDŁAMI ANIOŁÓW - spotkanie autorskie z AGNIESZKĄ PRZYWARĄ - Filia nr 10

14-12-2012

„POD SKRZYDŁAMI ANIOŁÓW”

spotkanie autorskie z panią Agnieszką Przywarą w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie.


            W dniu 6 grudnia 2012 roku w Bibliotece - Filii nr 10 odbyły się cztery spotkania z Aniołami, które reprezentowała autorka pięknych opowiadań o tych Duchach Niebieskich, Pani Agnieszka Przywara.

Gośćmi honorowymi były:  wicedyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Pani Monika Ohar-Pawiak, dyrektor Muzeum Dobranocek  ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie Pani Katarzyna Lubas, kierownik Działu Udostępniania Pani Renata Pasternak oraz Opiekunowie grup szkolnych uczestniczących w spotkaniach : Pani Grażyna Koziarz z klasą IVa Szkoły Podstawowe Nr 13, Pani Elżbieta Niemiec z klasą IIIc Szkoły Podstawowej Nr 2 i Pani Elżbieta Przywara-Strzelec z klasą IIIa  Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie.
 

Ponieważ był to także dzień Św. Mikołaja wielką niespodzianką była wizyta tego Świętego, któremu towarzyszyły dwa Anioły Bardzo Pogodne.  Spiesząc się na spotkanie do Biblioteki Anioły zgubiły po drodze Świętego Mikołaja przez co dotarł On z pewnym opóźnieniem. Wywołało to małe zamieszanie, gdyż Święty nie omieszkał poskarżyć się dzieciom na swoich niesfornych pomocników. Skruszone Anioły by rozchmurzyć Mikołaja z wielkim zapałem pomagały naszemu Gościowi w prowadzeniu spotkań.
 

W czasie każdego spotkania Pani Agnieszka Przywara opowiedziała zgromadzonym uczestnikom wiele interesujących historii dotyczących Aniołów. Wszyscy mogli  też zapoznać się z fragmentem książki „Anielskie sprawki”, którą czytali zaproszeni goście, autorka i jeden z aniołów. Obecność żywych przedstawicieli Nieba bardzo uatrakcyjniła spotkania. Dzięki temu dzieci miały możliwość zadania nurtujących pytań dotyczących życia w Niebie i spraw anielskich:
 

„Czy anioły zasypiają na zimę?” ; „Jak się na waszych głowach tworzy aureola?” ; „Czy anioły też mają marzenia?” ; „Czy anioł obchodzi urodziny?” ; „Czy w niebie są słodycze?” ; „Czy śnieg to puch z anielskich poduszek?” ;  „Jak długo się leci z nieba na ziemię?” ; „Co robi anioł gdy ma kłopot?” ; „Co anioły lubią robić najbardziej?” ; „Jak jest w niebie?”


Nasz Gość wraz z pomocnikami – aniołami próbował odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Wiele z nich wywołało mnóstwo śmiechu i zabawy.                                                                                        

Za aktywny udział w spotkaniach wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami oraz mogli dotknąć anielskiego puchu rozsypanego na prośbę Aniołów przez Panią Agnieszkę.  Dzieci bardzo skrzętnie pozbierały anielskie piórka z nadzieją, że przyniosą im szczęście.
 

Również wiele radości ze spotkania z Panią Agnieszka Przywarą mieli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w ramach anielskiego kontaktu otrzymali życzenia z nieba. Na końcu każdego ze spotkań Autorka rozdawała autografy.
 
 

 *Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą opiekunów.

 ___________________________________________________________________________________

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: