Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2012

CHILE i WYSPA WIELKANOCNA - relacja z wyprawy MARIANA KRZYWDY

01-10-2012

60+Kultura
- spotkanie z podróżnkiem w Filii nr 10

W sobotnie popołudnie 29 września 2012 r. w WiMBP - Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1 w Rzeszowie, odbyło się spotkanie z rzeszowskim podróżnikiem, studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkiem Klubu Ciekawej Książki - Panem Marianem Krzywdą.

Okazją do spotkania była II edycja akcji pod hasłem 60+Kultura. Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy było zachęcenie ludzi po sześćdziesiątym roku życia do bardziej aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym swojego środowiska. W uroczystości  wzięli udział  seniorzy, do których skierowaliśmy zaproszenie.

W trakcie spotkania Pan Marian  opowiedział  o swojej wyprawie do Chile i na Wyspę Wielkanocną. Przybliżył Słuchaczom położenie geograficzne i tło  historyczne  odwiedzonych miejsc. Wykorzystując w swojej prelekcji liczne zdjęcia, oraz rekwizyty  w barwny i ciekawy sposób zaprezentował  trasę, oraz  egzotykę omawianych rejonów. Dużą atrakcją spotkania okazał  się rekwizyt wykonany przez podróżnika, wzorowany na oryginalnych, olbrzymich  kamiennych posągach Moai, które przez tubylców z Wyspy Wielkanocnej uważane były za bóstwa.

Za wyczerpującą i interesującą prelekcję Nasz Gość otrzymał duże brawa i życzenia kolejnych takich ciekawych ekspedycji.