Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2012

"TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY..." - pasowanie na Czytelnika w Filii nr 10

23-06-2012

Pasowanie na Czytelnika w Filii nr 10

Tobie Książko przyrzekamy
Że szanować Cię będziemy
Krzywdy zrobić Ci nie damy
Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
A z Twych rad i z Twych mądrości
Korzystać będziemy usilnie!

W dniach 8, 12, 13, 14 i 15 czerwca 2012 roku w WiMBP w Rzeszowie - Filii nr 10 odbyła się uroczystość pasowania na Czytelnika pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

W poczet najmłodszych czytelników wstąpiły dzieci, które przez cały rok szkolny odwiedzały naszą placówkę, uczestnicząc w zorganizowanych zajęciach.   W imprezach uczestniczyło 132. dzieci z Przedszkoli Nr 15 i 16, oraz Szkół Podstawowych Nr 2, 13 i 19 w Rzeszowie.

Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością grono pedagogiczne z Przedszkoli Nr 15 i 16 w Rzeszowie: pani dyrektor Barbara Wiśniowska–Obacz i pani dyrektor Halina Dander. Wszyscy nauczyciele współpracujący z naszą biblioteką otrzymali listy z podziękowaniami za aktywny udział  w propagowaniu czytelnictwa i miłości do książek wśród najmłodszych dzieci.

Przed przystąpieniem do uroczystego pasowania odbył się egzamin ze znajomości zarówno regulaminu biblioteki, jak i literatury, którą najmłodsi poznali podczas odwiedzin w bibliotece. Po celującym wykonaniu wszystkich zadań, uczniowie przystąpili do ślubowania, uroczyście przyrzekając, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, książeczkę i słodki upominek oraz zaproszenie :

Niech książki z naszej biblioteki odkrywają przed Wami nieznany świat tajemnic,
pełen magii, przygód i dalekich ciekawych podróży.
Niech ten świat służy i rozwija Waszą wyobraźnię i ciekawość.

Pasowanie na Czytelnika to mająca wieloletnią tradycję uroczystość, dzięki której wspólnie z nauczycielami i rodzicami pomagamy dzieciom w tworzeniu więzi z biblioteką i książką. Tym samym uczymy obcowania z literaturą i staramy się pokazać, żebiblioteka jest miejscem ciekawym, otwartym na każdego, szczególnie dla najmłodszego czytelnika.