Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22478427 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2012

PRZYGODY KUBUSIA PUCHATKA ze STUMILOWEGO LASU - cykl zajęć dla dzieci w Filii nr 10

21-06-2012

Przygody z Kubusiem Puchatkiem

- podsumowanie cyklu spotkań dla najmłodszych w Filii nr 10

 

 

Miś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie.  

Dzieje się w nim wiele, jak wieść gminna niesie.

Żyją tam pospołu : Tygrys, Kłapouchy,  

Królik i Prosiaczek, i jak chodzą słuchy                       

także Krzyś mały oraz Kangurzyca,          

która w torbie zwykle maleństwo przemyca….                                       

 

   

              Przygody Kubusia Puchatka, jednego z najbardziej ulubionych bohaterów bajkowych, posłużyły nam do zorganizowania cyklicznych zajęć z pięciolatkami. W każdym miesiącu bibliotekę odwiedzały dzieci z Przedszkoli nr 15 i 16 w Rzeszowie

Podczas wizyt maluszków, biblioteka zamieniała się w Stumilowy Las, w którym nasi bohaterowie: Kubuś Puchatek, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy, Maleństwo i wielu innych przyjaciół przeżywało niezapomniane przygody. Każde zajęcia to inny bohater i inna przygoda z książki A. Milne pt.”Kubuś Puchatek”.

Maluchy podczas zajęć z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane historie. Poznały „puchatkowy” sposób na życie, gdzie życzliwość, dobroć, chęć niesienia pomocy oraz wyrozumiałość wobec słabości i wad sprawia że życie jest piękne i radosne, a każdy dzień w Stumilowym Lesie jest wielką przygodą. W licznych wesołych zabawach i ciekawych konkursach dzieci chętnie naśladowały postępowanie bliskich im bohaterów. Z dużym zapałem naśladowały Tygryska w „brykarstwie” wykonując najdłuższe susy i skoki. Wzięły udział w zabawie pt: „Domek dla Kłapouchego”, rywalizując w przeciąganiu liny, oraz udowadniając, że bardzo ważną rzeczą dla każdego jest dom i przyjaciele oraz wspólna zabawa z nimi. Podczas spotkań z Prosiaczkiem, zajęcia związane były z poznawaniem kalendarza i nauką miesięcy, a szczególną uwagę zwróciliśmy na miesiąc grudzień i wydarzenia jakie w nim mają miejsce. Nawiązując do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, dzieci rysując przedstawiły marzenia  Kubusia i jego przyjaciół oraz wykonały grzechotki wypełnione „hałaśliwymi”  drobiazgami (groch, spinacze, guziki), które zostały wykorzystane w pożegnaniu Starego Roku i przywitaniu Nowego. Kolejnego przyjaciela ze Stumilowego Lasu maluchy poszukiwały w komputerze. Wykonując określone zadania, łącząc ze sobą w odpowiedni sposób kropki, dzieci odkrywały tajemnice swoich przyjaciół równocześnie ucząc się podstawowych czynności związanych z obsługą komputera. Po pracowitym dniu podobnie jak Sowa „wyprostowywały skrzydełka w locie” po bibliotece, zbierały smakowite kąski i odszyfrowywały słowa w haśle związanym z Mądrą Sową. Poznając przygody Kangurzycy i Maleństwa, dzieci brały udział w slalomie, w skokach przez przeszkody i na odległość. Kolejne zajęcia poświęcone były Królikowi, który uczył rozpoznawać i nazywać różne warzywa, a na czas zajęć wykładzina podłogowa  w naszej bibliotece zamieniła się w warzywniak, w którym nasi milusińscy próbowali uporządkować znajdujące się tam warzywa. Na ostatnią przygodę do Stumilowego Lasu, nasi mali przyjaciele dostali zaproszenia wraz z maskotkami Kubusia i jego przyjaciół.  Na piknik, wybraliśmy się „pociągiem”, a krzesełka biblioteczne posłużyły dzieciom za wagoniki. Na rozłożonym kocu, na którym znaleźć można było przysmaki Kubusia i jego przyjaciół dzieci odgadywały zagadki i rozwiązywały rebusy dotyczące przygód naszych bajkowych  bohaterów.  I jak to na pikniku bywa nie zabrakło również dobrej i wesołej zabawy. Dzieci rywalizując w drużynach mogły spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych:  skokach na skakance, w kozłowaniu piłki i pograć w badmintona. Piknik zakończył się małym co nieco,  ulubionym przysmakiem Kubusia tj. miodkiem, który dzieci mogły skosztować z biszkoptem posypanym kakao oraz pysznym napojem.  

 

Każde spotkanie z mieszkańcami Stumilowego Lasu było pełne wesołych i ciekawych zabaw dla naszych najmłodszych czytelników. To dzięki uroczym przygodom Kubusia Puchatka dzieci mogły się uczyć i bawić, a spotkania  były pełne niespodzianek.. Żegnając się z naszymi milusińskimi życzyliśmy : 
 

  Niech Wasza cała gromadka czyta dalsze przygody Kubusia Puchatka.
 

Bo któż nie chciałby znaleźć się w Stumilowym Lesie, aby przeżyć niezapomnianą przygodę z bohaterami jednej z najbardziej uroczych i mądrych bajek. 


Kubuś, Puchatek, Kubuś.             

Gdziekolwiek byś szedł. Hej!    

Pójdę tam i ja.
Kubuś i nie ma cudów. I jutro i dziś,

i ja i mój puchaty miś.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: