Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2012

XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - Filia nr 10

11-06-2012

„CZYTA TATUŚ I MAMUSIA, CZYTA BABCIA I DZIADEK - SUPER GOŚĆ, TEŻ CZYTA COŚ”

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

- spotkanie pokoleń w Filii nr 10

Z okazji XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM, Filia nr 10 zorganizowała spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie pod hasłem „CZYTA TATUŚ I MAMUSIA, CZYTA BABCIA I DZIADEK - SUPER GOŚĆ, TEŻ CZYTA COŚ”.

W tegorocznym święcie czytania poświęconym promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych, do naszej akcji zaprosiliśmy dorosłych, którzy z dużą przyjemnością czytali  wiersze wspominając z rozrzewnieniem swoje dzieciństwo. Wśród zaproszonych gości były: babcie, dziadek, tato i oczywiście mamy. Dzieci z dużą uwagą wysłuchały śmiesznych przygód bohaterów wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza i Agnieszki Frączek, a wspólne recytowanie tekstów wierszy dostarczyło wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Podczas  tej niepowtarzalnej i niezwykłej  atmosfery, która wytworzyła się między uczestnikami spotkania, niektórzy dorośli  odczuli niedosyt czytania i na ochotnika, ponad programowo, ku zadowoleniu małych słuchaczy dalej czytali, czytali...

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, na pamiątkę spotkania „Czytanie łączy pokolenia” uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki, a uśmiech na twarzach dorosłych i dzieci był pięknym podziękowaniem za wspólnie spędzone chwile w bibliotece. Ten czas zorganizowanego czytania to  również dla nas bibliotekarzy świetna okazja aby promować książkę i  bibliotekę w naszym środowisku.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i piękne czytanie :

Pani Dorocie Trzynie

Pani Janinie Moskwie