17920430 razy

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2017

Wakacje w Bibliotece - Filia nr 1 - relacja

29-09-2017

Wakacje w Bibliotece

W czasie tegorocznych wakacji na Filii nr 1 odbyły się cztery spotkania z dziećmi.

„Kto zagadkę zgadnie, tego nuda nie dopadnie” - W zajęciach uczestniczyły dzieci będące na półkolonii prowadzonej przez Osiedlowy Dom Kultury „Gwarek”. Dzieci rozwiązywały rebusy, zagadki i kalambury, do treści znanych utworów z literatury dziecięcej oraz książek z cyklu „Ciekawe dlaczego…”. W drugiej części zajęć dzieciaki wykonały rekwizyty do ulubionej „Rzepki” Tuwima i bawiły się przedstawiając inscenizację tego utworu.

Podczas drugiego lipcowego spotkania, dzieci na arkuszu papieru pakowego wyczarowały przy pomocy farb, kredek, naklejek z pianki i papieru kolorowego obraz letniej łąki, ucząc się przy okazji pracy zespołowej. Swoją łąkę dzieciaki wyniosły do pobliskiego parku szukając na niej roślinek podobnych do tych w naturze. Czas spędzony w bibliotece i na powietrzu na pewno nie był czasem straconym.

Trzecie spotkanie upłynęło pod hasłem „Zamieszanie w krainie bajek”. Na początek dzieci przygotowały karteczki z imionami ulubionych bohaterów bajek. Następnie w wyniku losowania otrzymały 5 imion postaci bajkowych i układały jedną nową historię.

Czwarte i ostatnie spotkanie to „Smerfne zajęcia plastyczne”. Dzieci przypomniały sobie imiona mieszkańców smerfowej wioski. Następnie każde dziecko wybrało sobie jednego bohatera, celem wykonania postaci w dowolnej technice plastycznej (rysowały, wycinały, wyklejały i lepiły z plasteliny). Na tekturowej płycie, dzieci z pomocą bibliotekarza wykonały makietę wioski i umieściły tam swoje postacie.

Ewa Huculak

---------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.