Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2015

ZAJĘCIA DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA „AKADEMIA MAŁYCH ODKRYWCÓW” w Filii nr 1 – relacja

09-12-2015

ZAJĘCIA DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

„AKADEMIA MAŁYCH ODKRYWCÓW” –

Filia nr 1

W listopadzie 2015 r. dzieci z przedszkola „Akademia Małych Odkrywców” poznawały utwory Jana Brzechwy. W ramach podsumowania każda grupa odwiedziła naszą bibliotekę. Grupa najmłodszych dzieci to bardzo ciekawe wszystkiego dwulatki. Była to pierwsza ich wizyta w bibliotece. Maluchy wysłuchały wiersza „Na straganie” i następnie z dużym zainteresowaniem oglądały bajki i zabawki.

Dla trzylatków z „Akademii Małych Odkrywców”, w ramach zajęć podsumowujących miesiąc Jana Brzechwy, przygotowałyśmy interpretację wierszyków z cyklu „ZOO”. Bibliotekarz interpretował dany wierszyk, a dzieci odnajdowały na korkowej tablicy odpowiednie ilustracje, które później kolorowały.

Grupa czterolatków na początku wizyty zwiedziła bibliotekę, a w szczególności miejsca z księgozbiorem dla dzieci. Widać było, że dzieci z wielką przyjemnością oglądają bajeczki. Następnie dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy i deklamowały wierszyki z cyklu „ZOO”.

Podsumowując miesiąc Brzechwy w przedszkolu jako ostatnia przyszła do biblioteki najstarsza i najliczniejsza grupa dzieci. Starszaki otrzymały informacje z biografii Jana Brzechwy. Bibliotekarz przeczytał wiersz „Kaczka dziwaczka”. Następnie dzieciom przeczytano ten sam wiersz omijając pewne fragmenty, a zadaniem dzieci było je uzupełniać. Zadanie zostało wykonane wzorowo.

Przedszkolaki pobyt w bibliotece zakończyły śpiewająco. Zaśpiewaliśmy wspólnie parę piosenek do tekstów Jana Brzechwy.

Starszaki w imieniu wszystkich grup przedszkolnych podziękowały paniom bibliotekarkom za wspólnie spędzony czas.

Ewa Huculak

__________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów