Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18484137 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gg:38618449

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

SZKOLENIE WARSZTATOWE "OTWARTE ŹRÓDŁA INFORMACJI I WIEDZY DLA BIBLIOTEKARZY I CZYTELNIKÓW"

02-12-2019

29 listopada 2019 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się szkolenie warsztatowe "Otwarte źródła informacji dla bibliotekarzy i czytelników" przeznaczone dla bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego.   


Celem szkolenia było nabycie przez bibliotekarzy teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat otwartych zasobów edukacyjnych i naukowych. Wykorzystania nowych technologii, a w szczególności narzędzi i usług Web 2.0 oraz mobilnych urządzeń i aplikacji w bibliotekach.


Szkolenie otworzyła pani Lucyna Różnowicz - instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego WiMBP w Rzeszowie. Warsztaty szkoleniowe poprowadził pan Grzegorz Gmiterek - pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Omówiono Subject Gateways Libguides - biblioteczne przewodniki i katalogi po zasobach sieciowych. Zaprezentowano mobilne i responsywne strony WWW, a także mobilne aplikacje. Darmowe aplikacje i usługi online dla biblioteki, m. in. blogi, strony internetowe, prezentacje, ikonografiki, mapy myśli. W części drugiej uczestnicy warsztatów brali udział w praktycznych ćwiczeniach dotyczących narzędzi przydatnych w tworzeniu serwisów wiki, screencastów, ankiet, prezentacji, ikonografik, map myśli.

 

Reasumując, nabyta przez bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego na szkoleniu warsztatowym wiedza i umiejętności pozwolą na zastosowanie ciekawych i interaktywnych  metod współpracy z użytkownikami, a także pomogą w atrakcyjny sposób zaprezentować ofertę bibliotek publicznych w powiecie rzeszowskim.

 

Lucyna Różnowicz – instruktor 

ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego     

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: