Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18484236 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gg:38618449

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

BIBLIOTEKARZE POWIATU RZESZOWSKIEGO z WIZYTĄ w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w STALOWEJ WOLI

26-04-2019

24 kwietnia 2019 r. bibliotekarze powiatu rzeszowskiego odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli im. Melchiora Wańkowicza. Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów z koleżankami i kolegami z sąsiedniego powiatu. Biblioteka Główna od 2013 roku funkcjonuje w nowym czterokondygnacyjnym budynku. Na parterze znajdują się pomieszczenia służące udostępnianiu zbiorów. Natomiast na drugim piętrze mieszczą się sala konferencyjna i bankietowa, wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy i audiowzualny, co w znacznym stopniu ułatwia prowadzenie różnorodnych zajęć animacyjnych. Po stalowowolskiej książnicy oprowadzała pani Ewa Biały - dyrektor MBP w Stalowej Woli, która również opowiedziała jak powstawała stalowowolska biblioteka, a także  omówiła, przy współudziale pracowników najciekawsze przykłady dotyczące działalności animacyjnej. W spotkaniu wzięli udział: pani Joanna Rybak - kierownik Biblioteki Głównej, a także pani Beata Życzyńska - kierownik Działu Promocji i nowych Technik Bibliotekarskich oraz pani Jadwiga Surowiak z tegoż działu.

Bibliotekarze zwiedzili poszczególne agendy MBP w Stalowej Woli: Wypożyczalnię Główną, Czytelnię Główną, Wypożyczalnię Książki Mówionej, a także Multitekę. Udali się także z wizytą do dwóch bibliotek z powiatu stalowowolskiego, w Jastkowicach i Bojanowie, gdzie o historii i działaniach na rzecz społeczności lokalnych opowiadały panie Joanna Sztaba - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy i Mieczysława Rembisz - kierownik filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy w Jastkowicach. Natomiast pani Danuta Kobylarz - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie zaprezentowała bojanowską bibliotekę i omówiała jej działalność. Na uwagę zasługuje funkcjonalna, estetycznie urządzona przestrzeń, która zachęca do spędzania wolnego czasu w bibliotece. Wnętrza są przestrzenne, nowocześnie urządzone, pełne światła z ciekawą kolorystyką. Bojanowska biblioteka może stanowić pewien wzorzec, punkt odniesienia dla przyszłych inwestycji w zakresie budownictwa bibliotecznego, jak i architekutry wnętrz dla bibliotek publicznych powiatu rzeszowskiego.  

Gospodarze przygotowali poczęstunek. Przy kawie i ciastku dzielono się doświadczeniami m. in. w zakresie budownictwa bibliotecznego, aranżacji wnętrz, remontów, a także form współpracy z bibliotekami samorządowymi. Dyskutowano również na temat działań skierowanych do użytkowników bibliotek publicznych, które odpowiadałyby ich potrzebom i zainteresowaniom.

 

oprac. Lucyna Różnowicz –

instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego

 

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: