Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18543076 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gg:38618449

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

SZKOLENIE WARSZTATOWE "Trudny klient, trudna sytuacja w bibliotece..."

27-11-2018

26 listopada 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się szkolenie warsztatowe "Trudny klient, trudna sytuacja w bibliotece..." przeznaczone dla bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego.   


Celem szkolenia było wzmocnienie umiejętności komunikacyjnych bibliotekarzy w trudnych sytuacjach, w bezpośrednim kontakcie z użytkownikami bibliotek publicznych. Jak również podniesienie kompetencji pracowników bibliotek w pracy z trudnymi klientami oraz dostarczenia wiedzy na temat profesjonalnej obsługi użytkowników bibliotek samorządowych.


Szkolenie otworzyła pani Lucyna Różnowicz - instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego WiMBP w Rzeszowie. Zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Beata Tarnowska - bibliotekarka i trenerka z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Pierwsza część szkolenia dotyczyła zagadnień komunikacji międzyludzkiej (werbalnej i niewerbalnej). Bibliotekarze pracując w grupach, ćwiczyli jak rozmawiać z użytkownikiem biblioteki. Wzięli także udział w teście na zdiagnozowanie umiejętności słuchania: "Czy jesteś dobrym słuchaczem".

 

W części drugiej uczestnicy warsztatów definiowali  kogo nazywamy "czytelnikiem trudnym" i uczyli się, jak rozmawiać z takimi czytelnikami, m. in. w sytuacji skargi, krytyki, odmowy. Ćwiczenia w grupach i dyskusja moderowana dotyczyła także, stawiania granic w trudnych sytuacjach w kontaktach z użytkownikami bibliotek publicznych, jak robić to bezkonfliktowo.

 

Część trzecia szkolenia była poświęcona asertywności. Jakich technik komunkacyjnych używać w interakcji z czytelnikiem, szczególnie tym trudnym, aby w asertywny sposób łagodzić sytuacje konfliktowe.
 

Reasumując, nabyte przez bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego na szkoleniu warsztatowym umiejętności praktyczne dotyczące zagdanień komunikacji międzyludzkiej pomogą wzmocnić ich kompetencje w tym zakresie oraz będą wskazówką, jak w sposób profesjonalny, ale też asertywnie obsługiwać użytkowników w ich lokalnych bibliotekach publicznych.

 

Lucyna Różnowicz – instruktor 

ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego      


 

 

 

 

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: