Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17012749 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

gg:38618449

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

SZKOLENIE WARSZTATOWE "100+ kapitalnych sposóbów na promocję czytelnictwa", Wyróżnij się ! Biblioteczne metamorfozy"

16-07-2018

13 lipca 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się szkolenie warsztatowe "100+ kapitalnych sposobów na promocję czytelnictwa" oraz "Wyróżnij się! Biblioteczne metamorfozy" przeznaczone dla bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego.   


Celem szkolenia było zdobycie praktycznych umiejętności dotyczących promocji biblioteki publicznej, a także stosowania dobrych praktyk bibliotekarskich w zakresie budownictwa bibliotecznego. Jak również tworzenia ciekawych, kształtujących wizerunek danej biblioteki oraz zachęcających do jej odwiedzenia i korzystania z oferty kulturalno-oświatowej aranżacji wnętrz bibliotecznych.


Szkolenie otworzyła pani Lucyna Różnowicz instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego WiMBP w Rzeszowie. Zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Barbara Morawiec - redaktor naczelna portalu bibliotecznego "Lustro biblioteki". Pierwsza część szkolenia dotyczyła promocji działań bibliotecznych poprzez formy street art, flash mob, bookmaty, murale, biblioteki cyfrowe, portale biblioteczne, blogi. Prowadząca warsztaty zaprezentowała także szereg przykładów inspirujących akcji bibliotecznych w Polsce i za granicą.
 

W części drugiej uczestnicy warsztatów uczyli się jak projektować przestrzeń biblioteczną. Zapoznawali się z oryginalnymi przykładami architektury bibliotecznej w Polsce i na świecie, by dostrzec jak wielkie znaczenie dla prowadzenia działaności bibliotecznej ma architketura budynku i aranżacja wnętrz, w której mieści się biblioteka publiczna.

 

Reasumując, nabyte przez bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego na szkoleniu warsztatowym umiejętności praktyczne dotyczące promowania bibliotek publicznych pozwolą wzmocnić wizerunek i markę poszczególnych bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego, a także pomogą uatrakcyjnić ofertę animacyjną skierowaną do ich użytkowników. Zdobyta wiedza i umiejętności dotyczące zasad prawidłowego projektowania wnętrz bibliotecznych, a także ciekawej aranżacji wnętrz posłużą do zastosowania niektórych rozwiązań we własnych bibliotekach, a być może w przyszłości do wybudowania nowej biblioteki.

 

Lucyna Różnowicz – instruktor 

ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: