Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14616222 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

gg:38618449

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

MARCIN PAŁASZ w REZYDENCJI LITERACKIEJ BOGUCHWAŁY

14-11-2017

  Piękny i pełen wartości jest świat bohaterów Marcina Pałasza – copywritera z zawodu, a pisarza – z upodobania. Przekonać się o tym mogli osobiście młodzi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, którzy 10 listopada 2017 roku spotkali się w Rezydencji Literackiej Boguchwały ze swoim ulubionym autorem.

      To dopiero było przeżycie! Na takie spotkanie warto było czekać… i warto było przez ten czas poznawać kolejne książki Marcina Pałasza. A tych młodym czytelnikom z Boguchwały z pewnością nie brakowało, bo w dorobku literackim autora jest blisko 30 książek. Każda z nich – to beletrystyczna „perełka”, doceniana nie tylko przez młodych czytelników, ale również przez krytyków literackich. Książki Marcina Pałasza były wielokrotnie nominowane do prestiżowych nagród, ale sam autor najbardziej ceni sobie Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, którą w 2013 roku otrzymał za „Sposób na Elfa”.

Elf – to bohater nad bohaterami, któremu autor dedykowała aż 6 powieści, a prywatnie – wspaniały psiak, z którym Marcin Pałasz nie lubi się rozstawać. To jego niewyczerpane źródło radości i twórczej inspiracji. I pomyśleć tylko, że tak niedawno – bo w 2004 roku, ukazała się pierwsza książka Marcina Pałasza –  „Opowieści z Krainy Potworów”, którą napisał dla swojego chrześniaka – Krzysia. To był debiut w świetnym stylu, a potem – pojawiały się kolejne książki, poprzez które Marcin Pałasz trenuje obecnie wyobraźnię młodych czytelników. I to skutecznie!

        Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale potwierdziło, że z tą wyobraźnią u młodych czytelników nie jest tak wcale źle – a wręcz odwrotnie. Młodzi czytelnicy z otwartością pytali Marcina Pałasza o jego warsztat pisarski, źródła inspiracji, ulubione książki… i plany wydawnicze. Bo przecież „wszystko zaczyna się od marzeń”, a stąd do wspaniałej lektury tylko jeden krok…

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, sfinansowanego przez Starostwo Powiatu Rzeszowskiego.

 

                                   oprac. Irena Jakubiec - Oddział dla Dzieci

                                  Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: