Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
13900281 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gg:38618449

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

SZKOLENIE WARSZTATOWE "EDUKACJA JĘZYKOWA W BIBLIOTECE POPRZEZ ZABAWY I GRY JĘZYKOWE"

23-06-2017

22 czerwca 2017 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się szkolenie warsztatowe "Edukacja językowa w bibliotece poprzez zabawy i gry językowe" przeznaczone dla bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego.  

 

Celem szkolenia było zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia kreatywnych zajęć językowych w bibliotece z wykorzystaniem pedagogiki zabawy.
 

Szkolenie otworzyła pani Lucyna Różnowicz instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego WiMBP w Rzeszowie. Szkolenie i zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Małgorzata Iwanowicz - nauczyciel akademicki, bibliofil, członek Łódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Książki, autorka książek edukacyjnych z zakresu ortografii, praktycznej stylistyki, słownictwa i frazeologii, m. in. serii Bajkowe słowniki dla dzieci. Pierwsza część szkolenia dotyczyła wprowadzenia w problematykę pedagogiki zabawy, a także przeglądu literatury edukacyjnej z zakresu zabaw i gier dla dzieci i młodzieży. Prowadząca omówiła typy i formy zabaw oraz gier językowych stymulujących rozwój i wyobraźnię dzieci i młodzieży.

 

W części drugiej uczestnicy warsztatów uczyli się jak projektować gry i zabawy językowe dla dzieci i młodzieży, z zastosowaniem m. in.: "neopaków", "wywracanek", rymowanek, zagadek, układanek, loteryjek, eliminatek, krzyżówek, rebusów, "plątaninek", szarad językowych. Uczestnicy spotkania przygotowali w grupach własne projekty zabaw, które zaprezentowali i omówili na szkoleniu.
 

Część trzecia warsztatów dotyczyła wykorzystania zasobów internetowych w animacji i edukacji czytelniczej poprzez zastosowanie w bibliotece zabaw i gier językowych on-line. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z kilkunastoma przykładami takich gier przy wykorzystaniu laptopów. 

 

 

Reasumując nabyte przez bibliotekarzy z bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego na szkoleniu warsztatowym umiejętności praktyczne dotyczące projektowania i prowadzenia ciekawych zajęć językowych poprzez gry i zabawy pozwolą na wzbogacenie i utrakcyjnienie oferty zajęć animacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w bibliotekach samorządowych powiatu rzeszowskiego.

 

Lucyna Różnowicz – instruktor 

ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: