Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14946009 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gg:38618449

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

NARADA KADRY KIEROWNICZEJ BIBLIOTEK SAMORZĄDOWYCH POWIATU RZESZOWSKIEGO

06-04-2017

            W dniu 05.04.2017 r. w Sali Spotkań GBP w Boguchwale odbyła się narada kadry kierowniczej bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego zorganizowana przez WiMBP w Rzeszowie. Uczestników spotkania przywitał pan Damian Drąg - dyrektor GBP w Boguchwale.

           Lucyna Różnowicz  - instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego omówiła działalność oraz wyniki osiagnięte przez biblioteki publiczne w 14. gminach powiatu rzeszowskiego w roku 2016 r. 

          Damian Drąg - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale zaprezentował siedzibę oraz działalność biblioteki boguchwalskiej. GBP w Boguchwale to nowoczesne centrum literackie i multimedialne, wyposażone m. in. w stanowiska komputerowe dla użytkowników, urządzenia do odsłuchu muzyki, konsole Xbox, podłogę interaktywną, tablety, czytniki e-book, ścianę suchościeralną, z szeroką i różnorodną ofertą usług skierowanych do lokalnej społeczności na miarę XXI wieku. Biblioteka boguchwalska realizowała m. in. projekt „Uniwersytet dla Seniorów Aktywni Plus”, w ramach którego przeprowadzono m. in. warsztaty komputerowe, fotograficzne, taneczne, oraz wykłady dotyczące pielęgnacji ogrodów, a także lektorat z języka angielskiego. Zorganizowano także cykl warsztatów z zakresu programowania "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę". Warsztaty sfinansowano z Projektu Społeczeństwa Informacyjnego  - YouthSark pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministserstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Biblioteka boguchwalska podjęła się również realizacji projektu „Cyfrowa Biblioteka. Dokumenty Życia Społecznego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

            Grażyna Paździorny – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie  zaprezentowała ciekawe i różnorodne formy pracy realizowane na rzecz społeczności lokalnej.  Oprócz cyklicznych imprez takich jak zajęcia wakacyjne i feryjne, głośne czytanie, spotkania z pisarzami, należy wymienić m. in. "Leśne dyktando", warsztaty z edukacji finansowej dotyczące polskiego euro, "Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda" - projekt realizowany w partnerstwie formalnym z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dynowie, warsztaty z robotami finch i wiele innych o których można się dowiedzieć ze strony Internetowej dynowskiej biblioteki. Działalność animacyjna realizowana przez bibliotekarzy z Dynowa na rzecz społeczności lokalnych to przykład dobrych praktyk w bibliotekarstwie publicznym. MBP w Dynowie uczestniczyła również w projekcie "Praktyka dla praktyka" dotyczącym zdobycia doświadczenia oraz poszerzania wiedzy poprzez wymianę pracowniczą. Ten pilotażowy projekt był zoragnizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni oraz LABIB.

          Agnieszka Rogala – bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebownisku zaprezentowała aranżację wnętrza w nowej lokalizacji filii bibliotecznej w Zaczerniu. Obecnie biblioteka mieści się w Domu Kultury i zajmuje powierzchnię 200 m2. Na uwagę zasługuje ciekawa kolorystyka zastosowana w pomieszczeniach wypożyczalni dla dorosłych, oddziale dla dzieci, a także multimedialnej czytelni. Biblioteka jest wyposażona w nowoczesne, funkcjonalne meble oraz nowy sprzęt komputerowy. Omówiła działalność animacyjną prowadzoną w bibliotekach publicznych w gminie Trzebownisko, zaprezentowała m. in. spotkania dotyczące podróży, kultury, religii w Japoni, współpracę z lokalnymi artystami, a także wiele innych działań prowadzonych na rzecz społeczności lokalnej.

          Na naradzie kadry kierowniczej bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego były poruszane m.in. zagadnienia dotyczące finansów, struktury organizacyjnej, spraw kadrowych, a także szkoleń i wyjazdów studyjnych.

        

           oprac. Lucyna Różnowicz – instruktor

          ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego   

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: