Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
13922907 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gg:38618449

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

NARADA KADRY KIEROWNICZEJ BIBLIOTEK SAMORZĄDOWYCH POWIATU RZESZOWSKIEGO

01-04-2016

         W dniu 30.03.2016 r. w Sali Spotkań Urzędu Gminy w Dynowie odbyła się narada kadry kierowniczej bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego zorganizowana przez WiMBP w Rzeszowie i GBP w Dynowie. W spotkaniu wzięli również udział pani Krystyna Sówka  - Wójt Gminy Dynów, pani Beata Skiba - przewodnicząca Rady Gminy Dynów, pan Krzysztof Kędzierski - Radny Powiatu Rzeszowskiego. Uczestników spotkania przywitała pani Mariola Kaczor - dyrektor GBP w Dynowie z siedzibą w Bachórzu.

       Lucyna Różnowicz  - instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego omówiła działalność oraz wyniki osiągnięte przez biblioteki publiczne w 14. gminach powiatu rzeszowskiego w roku 2015 r. Mariola Kaczor - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dynowie z siedzibą w Bachórzu zaprezentowała ciekawe i różnorodne formy pracy realizowane na rzecz społeczności lokalnej. Biblioteki w gminie Dynów są jedynymi placówkami kultury. W różnorodnych imprezach organizowanych przez bibliotekarzy z Bachórza, Dąbrówki Starzeńskiej, Dylągowej, Harty, Laskówki, Łubna, Ulanicy i Wyręb bierze udział większość społeczności lokalnej. Oprócz cyklicznych imprez takich jak zajęcia wakacyjne i feryjne, głośne czytanie, spotkania z pisarzami, należy wymienić m. in. rajd rowerowy "Odjazdowy bibliotekarz", zajęcia dotyczące zdrowego żywienia, bezpiecznego korzystania z Internetu i wiele innych o których można się dowiedzieć ze strony Internetowej GBP w Dynowie z siedzibą w Bachórzu. Działalność animacyjna realizowana przez bibliotekarzy z gminy Dynów na rzecz społeczności lokalnych to przykład dobrych praktyk w bibliotekarstwie publicznym.

         Beata Wojnarowicz-Hondz - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku omówiła i zaprezntowała projekty grantowe zrealizowane przez chmielnicką bibliotekę publiczną. GBP w Chmielniku zrealizowała szereg projektów edukacyjnych i aktywizujących dzieci i młodzież, m. in. „Niewiele nam do zdrowia potrzeba, trochę ruchu na świeżym powietrzu, poezji i chleba”, „Etno portret  czyli oblicza lokalnych talentów”, „Polsko - ukraińskie górskie warsztaty teatralne” w ramach grantu z Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży.  

        Następnie Lucyna Różnowicz instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego omówiła plan szkoleń i wyjazdów przygotowanych dla bibliotek publicznych powiatu rzeszowskego w roku 2016.      

         Kadra kierownicza bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego, a także pan Krzysztof Kędzierski - Radny Powiatu Rzeszowskiego wzięli równiż udział w wyjeździe studyjnym do filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Dynowie z siedzibą w Bachórzu w Harcie. Filia dynowskiej biblioteki w Harcie została przeniesiona w 2015 r. do większego lokalu w budynku komunalnym gminy Dynów. Pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane, zakupione nowe meble i wyposażenie biblioteki, utworzono także specjalny kącik czytelniczy dla dzieci. W trakcie spotkania pani Grażyna Krzemień - trener, omówiła i przedstawiła projekty grantowe przeznaczone m. in. dla bibliotek publicznych.

       Na naradzie kadry kierowniczej bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego były poruszane m.in. zagadnienia dotyczące finansów, projektów grantowych, a także szkoleń i wyjazdów studyjnych.

        

           oprac. Lucyna Różnowicz – instruktor

          ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego   

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: