Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18853296 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

gg:38618449

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

MIŚ POLICJANT W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w ŚWILCZY z siedz. w TRZCIANIE I JEJ FILIACH

08-05-2013

          Od 15 do 19 kwietnia 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Świlczy z/s w Trzcianie wraz z filiami prowadziła lekcje biblioteczne o „Bezpiecznym zachowaniu na drodze i nie tylko”. Zaprosiła Misia Policjanta z Głównej Komendy Policji w Rzeszowie, który był jedną z atrakcji spotkań w bibliotekach.

        W poniedziałek i środę zajęcia odbyły się w Bibliotece w Świlczy. Uczestniczyły w nich dzieci z Publicznego Przedszkola w Świlczy oraz dzieci z I klasy SP w Świlczy. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną, wysłuchały bajeczek, uczestniczyły w quizie oraz odpowiadały na zadawane pytania i zagadki.

        16 kwietnia spotkanie odbyło się w Filii Bibliotecznej w Rudnej Wielkiej. Dotyczyło również bezpieczeństwa na drodze. Wzięły w nim udział dzieci z klasy 0, a także z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej. Zajęcia poprowadzone zostały przez funkcjonariuszy Policji z Głogowa Małopolskiego, przebiegały w miłej atmosferze. Każdy uczestnik spotkania zapoznał się z najważniejszymi zasadami, które każde dziecko powinno przestrzegać aby uniknąć niebezpieczeństw. Na koniec spotkania na wszystkich czekała niespodzianka, każdy mógł  pogłaskać i z bliska przyjrzeć się jak wygląda pies policyjny. 

           W czwartek Miś Policjant odwiedził bibliotekę w Bratkowicach. Na spotkanie przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola w Bratkowicach wraz z wychowawczyniami. W zajęciach wziął również udział Komendant Straży Gminnej Krzysztof Sadecki, który opowiedział o swoich obowiązkach,  zadaniach oraz w jakich przypadkach należy dzwonić do Straży Gminnej. Dzieci z uwagą wysłuchały rad i wskazówek, same też dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i uwagami o zaobserwowanych sytuacjach w najbliższym otoczeniu.

              W piątek Miś Policjant zawędrował do Biblioteki w Dąbrowie, gdzie spotkał się z dziećmi z Przedszkola oraz klasy „0” Zespołu Szkół w Dąbrowie. Przedszkolaki wysłuchały bajki o „Pogotowiu Ratunkowym”, obejrzały plansze ze znakami drogowymi, żywo uczestnicząc w dyskusji o bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz podczas zabawy. Odpowiadały na zadawane pytania i przygotowane zagadki. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi, przyjmować prezentów od obcych osób, wpuszczać tych osób do domu, jak się zachować gdy się zgubimy, jak obronić się przed atakującym psem, jakie są numery alarmowe i jak z nich korzystać. Dzieliły się również swoimi doświadczeniami i przeżyciami.

         Na zajęciach było dużo dobrej zabawy i oczywiście nauki.  Na zakończenie były wspólne zdjęcia, uścisk dłoni Misia Policjanta oraz słodkie niespodzianki.

 

oprac. Dorota Madej – dyrektor GBP w Świlczy z siedz. w Trzcianie

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: