Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18853059 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

gg:38618449

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

KONFERENCJA POŚWIĘCONA KS. SZCZEPANOWI SZYDELSKIEMU

24-10-2012

       Zapraszamy na konferencję poświęconą ks. Szczepanowi Szydelskiemu

 

W bieżącym roku przypada 140. rocznica urodzin oraz 45. rocznica śmierci honorowego obywatela Sokołowa Małopolskiego ks. prof. Szczepana Szydelskiego, zasłużonego działacza społecznego, historyka i teologa, samorządowca i posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w dniu 7 listopada 2012 r. planowane są obchody poświęcone tej zasłużonej postaci. Rozpoczną się one Mszą św. pontyfikalną w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim. Poświęcona zostanie zarazem pamiątkowa tablica wmurowana w ścianę świątyni.

Drugą częścią uroczystości będzie konferencja naukowa „Ks. Szczepan Szydelski (1872-1967). Uczony, duszpasterz, działacz społeczny”. Jej organizatorami są: Katedra Historii Europy Środkowo-Wschodniej XIX i XX wieku Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Małopolskim. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem przyjęli: ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Kazimierz Górny, poseł na Sejm RP Stanisław Ożóg, starosta rzeszowski Józef Jodłowski oraz burmistrz Sokołowa Małopolskiego Andrzej Ożóg.

        Obrady konferencyjne odbędą się w sali widowiskowej sokołowskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Referaty i komunikaty wygłoszą przedstawiciele kilku ośrodków naukowych i kulturalno-edukacyjnych, m.in.: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu Opolskiego i Instytutu Teologicznego w Przemyślu. Konferencja stanowi zarazem jeden z elemntów przygotowania do koronacji łaskami słynacego obrazu Matki Bożej Królowej Świata - Opiekunki Ludzkich Dróg, której gorącym czcicielem był ks. Szczepan Szydelski. Wstęp na konferencję jest wolny.


Pliki do pobrania:

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: