MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI w SPOSÓB ZDALNY

16-08-2012

Zdalny zapis czytelników do biblioteki w systemie SOWA2

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które nie są jeszcze czytelnikami bibliotek publicznych miasta Rzeszowa do korzystania z usługi związanej z możliwością samodzielnego, samoobsługowego zapisania się do biblioteki przy wykorzystaniu Internetu

Funkcja zdalnego zapisu do biblioteki dotyczy następujących placówek WiMBP w Rzeszowie:
1.      Wypożyczalni Głównej, ul. Dąbrowskiego 33a
2.      Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11
3.      Filii nr 1, ul. Bohaterów 5
4.      Filii nr 2, ul. Fredry 5
5.      Filii nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6
6.      Filii nr 4, ul. Ofiar Katynia 15
7.      Filii nr 5, ul. Budziwojska 194
8.      Filii nr 6, ul. Podwisłocze 6
9.      Filii nr 7, ul. Osmeckiego 51
10.    Filii nr 8, ul. Okulickiego 3
11.    Filii nr 9, ul. Czackiego 5
12.    Filii nr 10, ul. Podchorążych 1
13.    Filii nr 11, ul. Dębicka 170
14.    Filii nr 12, ul. Beskidzka 5
15.    Filii nr 13, ul. Iwonicka 38
16.    Filii nr 15, ul. Lwowska 60
17.    Filii nr 16, ul. Gromskiego 10c
18.    Filii nr 17, ul. Paderewskiego 154
19.    Filii nr 18, ul. Ćwiklińskiej 2
20.    Filii nr 20, ul. Solarza 9a
21.    Wypożyczalni Muzycznej, ul. Żeromskiego 2.

Jeżeli nie jesteś Czytelnikiem żadnej z wymienionych bibliotek zapraszamy do skorzystania z nowej funkcjonalności systemu SOWA2.

SAMOOBSŁUGOWY ZAPIS DO BIBLIOTEKI JEST BARDZO PROSTY, A SYSTEM PODPOWIADA KROK PO KROKU, CO NALEŻY ZROBIĆ, ABY DOKONAĆ REJESTRACJI!

ZDALNEGO ZAPISU DOKONAĆ MOŻNA W DOWOLNYM CZASIE I Z DOWOLNEGO KOMPUTERA PODŁĄCZONEGO DO INTERNETU!

Co trzeba zrobić, aby zdalnie zapisać się do biblioteki?:

1.     Wejść na stronę internetową biblioteki www.wimbp.rzeszow.pl i wybrać zakładkę „Katalogi online”, a następnie wskazać centralny katalog WiMBP w Rzeszowie.

2.       Wybrać opcję „zaloguj” /na górze ekranu/ lub zakładkę „konto”, a następnie przycisk „ZAPISZ SIĘ”.

Po wypełnieniu krótkiego formularza z koniecznymi przy zapisie do biblioteki danymi, system SOWA2 na podany przez zapisującego się adres e-mailowy, automatycznie wysyła prośbę o potwierdzenie rejestracji konta.

Przychodząca wiadomość informuje czytelnika o numerze IP komputera, z którego dokonano rejestracji. Po kliknięciu na podany w e-mailu odnośnik aktywowane jest konto czytelnika.

W bibliotece w komputerowym systemie obsługi wypożyczeń pojawiają się konta czytelników, którzy zapisali się w trybie zdalnym.

Czytelnicy zapisani w sposób zdalny mogą już rezerwować i zamawiać książki /opcja internetowej rezerwacji dotyczy wyłącznie księgozbioru Wypożyczalni Głównej/.

W celu wypożyczenia książek, audiobooków, filmów lub innych materiałów należy wybrać się do biblioteki, w której bibliotekarz wyda Czytelnikowi kartę biblioteczną. W celu potwierdzenia danych osobowych należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości.

Przypominamy, iż karta biblioteczna umożliwia korzystanie ze zbiorów i usług wszystkich wymienionych na początku tekstu bibliotek publicznych. W każdej z nich można wypożyczyć 5 egzemplarzy książek bądź innych materiałów bibliotecznych.

Zasady korzystania z biblioteki prowadzącej komputerową obsługę wypożyczeń i zwrotów określa regulamin biblioteki. Link do >> REGULAMINU (format pdf)

Pełna instrukcja dotycząca zdalnego zapisywania się do biblioteki podawana jest podczas internetowej rejestracji.

Druga pożyteczną funkcją systemu SOWA2 jest pomoc dla czytelnika, który zapomniał hasła do logowania do systemu z katalogiem online. System przy pomocy funkcji „Wygeneruj nowe hasło” wysyła e-mailem podpowiedź nowego hasła.

Zapraszamy do korzystania z funkcji zdalnego zapisywania się do bibliotek i korzystania z szerokiej oferty książek z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej i naukowej, czasopism i gazet, audiobooków, filmów i innych materiałów, które dostępne są w naszych placówkach.

Zachęcamy serdecznie!

Podajemy kontakt w sprawach dotyczących zdalnego zapisywania się do biblioteki:
tel. (17) 8669-441