Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18521098 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

WARSZTAT INFORMACYJNY BIBLIOTEKI - cykl lekcji bibliotecznych w Wypożyczalni Głównej

28-02-2012

Warsztat informacyjny biblioteki
- lekcje biblioteczne w Wypożyczalni Głównej.

 

          W ramach upowszechniania czytelnictwa oraz zachęcania do korzystania ze zbiorów Wypożyczalni Głównej, od kilku już lat, nasza placówka organizuje lekcje biblioteczne dla młodzieży. W styczniu i lutym br. w przygotowanym przez bibliotekarzy cyklu lekcji uczestniczyli uczniowie klas 1 DT i 4 LT z Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół  Mechanicznych w Rzeszowie. Inicjatorkami spotkań były panie nauczycielki: Agnieszka Kapłon, Agata Pawlak i Krystyna Potoczna oraz pan Sławomir Świetlik.

Tegoroczny temat lekcji brzmiał: Jak szukać informacji w bibliotece? Warsztat informacyjny biblioteki.

 

Podstawowe cele spotkań to: zapoznanie uczestników zajęć z zasadami funkcjonowania biblioteki publicznej, pokazanie struktury zbiorów bibliotecznych, wskazanie sposobów odnajdywania informacji w katalogu komputerowym biblioteki, a przede wszystkim przygotowanie młodych użytkowników do korzystania ze skomputeryzowanej wypożyczalni publicznej i swobodnego poruszania się po komputerowym katalogu bibliotecznym.

 

W trakcie prowadzonych przez bibliotekarzy zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wyszukiwać materiały w elektronicznym katalogu i według jakich kryteriów można je szukać. Nauczyli się również jak zamawiać i rezerwować książki, filmy i audiobooki oraz jak administrować własnym kontem czytelniczym. Dodatkowo przyszli maturzyści uzyskali cenne informacje na temat wyszukiwania materiałów przydatnych w przygotowaniu maturalnej prezentacji z języka polskiego.

Młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała magazyny biblioteczne.

Podczas zwiedzania biblioteki młodzi ludzie dowiedzieli się jak wygląda praca w Wypożyczalni Głównej i zaznajomili się ze zbiorami gromadzonymi w naszej placówce.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: