Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

RÓŻOWA PANTERA w BIBLIOTECE

16-12-2011

„Różowa Pantera w Bibliotece”

 

              W miesiącu grudniu najmłodsi czytelnicy WiMBP Filii Nr 6 mieli zaszczyt spotkać się z wyjątkowym gościem Różową Panterę. Nasz gość przybył z Działu dla Dzieci Filii Nr 2 w Rzeszowie. Panie z tej placówki uznały, że nadszedł czas, aby udała się z wizytą do dzieci z innych bibliotek w mieście Rzeszowie. Z radością powitaliśmy naszego gościa, mając nadzieję, że uczestników zajęć rozbawi i umili czas spędzony w bibliotece. Jej obecność wytworzyła u dzieci nastrój miłej i radosnej atmosfery, wszyscy chcieli się przywitać i z największą ochotą wykonywali przygotowywane zadania. Dzieci brały udział w Muzycznej Loteryjce, uczestnicy tańczyli w rytm muzyki, z kapelusza wyciągali losy z instrukcją tańczenia; na palcach, na jednym kolanie, trzymając się za nosy, klaszcząc nad głową.

By zrozumieć w jaki sposób Różowa Pantera sprytnie wychodzi z trudnych sytuacji oraz  nie mówiąc ani słowa wyraża siebie ruchami twarzy i ciała ,dzieci obejrzały krótkie filmiki z naszą główną bohaterką.

Wspólna zabawa w teatr pantomimy stworzyła okazję do rozwijania u dzieci wyobraźni ruchowej, wrażliwości i twórczego myślenia, ukierunkowała energię dzieci i pozwoliła „wyjść z cienia” nieśmiałym.

Konkurs „Rysowanie z zamkniętymi oczami” przy pomocy podpowiadaczy pozwolił przedstawić Panterę w pełnej okazałości. Świetną rozrywką były także Puzzle, czyli  inaczej układanka polegająca na składaniu dużego obrazka Pantery z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały rysunek Pantery, który obiecały pokolorować  w przedszkolu.

Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Przeżywaliśmy nastrój wyjątkowości i radości podczas niezapomnianych chwil ze spotkania z Różową Panterą.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: