Z WIZYTĄ w MIKOŁAJKOWIE - Filia nr 3

13-12-2011

MIKOŁAJKOWO – Filia Nr 3

Grudzień to miesiąc radosny, pełen tajemnic i niezapomnianych chwil. W tym czasie nasza biblioteka stara się zrobić wszystko, aby spotkania odbywające się w ramach cyklu Wędrówki z książką przybliżyły dzieciom magię świąt.

Wszystkie przedszkolaki od progu witała pani Mikołajowa ze srebrnym dzwoneczkiem, którym  rozpoczynała i kończyła zajęcia. Zapraszała do Mikołajkowa, miejsca szczególnego, w którym powinny zapomnieć  o rzeczywistości i zagłębić się w inny  świat. Taki nastrój pomagała stworzyć cichutko grająca muzyka oraz migocząca światełkami  choinka. Maluchy z zapartym tchem słuchały opowieści o prawdziwym Świętym Mikołaju, biskupie żyjącym dawno, dawno temu. Dużo dyskutowały o przeczytanej bajce pt .”Cudowne Boże Narodzenie”. Zachwycone oglądały obrazki z  książeczki pt. Magiczny świat Św. Mikołaja.

Przywoływały Św. Mikołaja gromkim okrzykiem:

Czy wy wiecie czy nie wiecie

Mikołaje są na świecie

Czy wierzycie lub też nie

Mikołaj odwiedzi mnie!!!

Zgaduj-zgadula pt. „Co wiem o nieznajomym w czerwonym płaszczu”, pokazała, że wiedza dzieci z tego zakresu jest ogromna, ale zdania na omawiane kwestie są już podzielone. Czasami srebrny dzwoneczek pomagał w przywróceniu spokoju.

Pantomimiczna zabawa -  Zostaję św. Mikołajem okazała się trudną, ale dzieci podjęły wyzwanie. Dużo łatwiejszym zadaniem było przeobrażanie się w renifery oraz utworzenie łańcucha i otoczenie nim choinki, w którą na moment przemieniła się pani Mikołajowa. Na koniec  każde dziecko otrzymało narysowany pusty worek, który należało wypełnić prezentami  lub choinkę, którą należało  ozdobić.

W zajęciach uczestniczyło ogółem 132 dzieci z okolicznych Przedszkoli Nr  19, 21 i 38 oraz SP Nr 27.

Oprac. Lucyna Dolecka